Kadın Moda

Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri

24.02.2015
22.927
Tığ Oyası Yazma Kenarı Modelleri

Evde bulunan bir çok bayan zamanını geçirmek ve değerlendirmek için örgü boyama takı pul vs bir çok el emeği gerektiren hobiler edinirler. Hobilerin arasında bulunan tesettürlü bayan ve sünnet olacak çocuk yatak süslemeleri ve her genç kızın çeyizinde olmazsa olmazları arasında bulunan yazma oyaları hiçbir zaman modası geçmeyen ürünler ve aksesuarlar arasında yerini alıyor. Yazmalardan hazırlanan sünnet yatakları yörelere göre değişiklik gösterse de hala popüler olarak kullanılan yöreler mevcut. Genç kızların çeyizlerinin içinde bulundurdukları otantik ve günümüzün modelleri ile hazırlanmış yazma kenarları olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Yazma oyaları bir çok farklı şekilde hazırlanıyor. Tığ yapımı olarak hazırlanan yazma oyaları ayrı bir değer taşıyor. Tığ ile yapımı kolay olan yazma oyaları yapılışı olarak ta oldukça kolaydır. Tığ ile hazırlanmış oyalarda ütü zorluğu olmadan ilk seferinde şekerli su ile ütülenince hiçbir zaman bozulmadan yıllarca kullanabilirsiniz. Yazma oyaları renk ve modellerde sınır yok sadece iyi tığ ile yapacağınız modeli iyi bir öğreticiden öğrenin. Yeni olarak başlayacak olanlar ise kolay modellerle yazma oyaları hazırlayabilirler.

Tığ oyaları yazma kenarlarına ince ince ama zevk veren modellerle günlük hayatta çok kullanılan baş örtülerinin kenarlarını süslemek için yapılıyor. Tesettürlü bayanların günlük yaşam için hazırladıkları oyalı yazma ve yemeni kenarlarına yazmanın renklerini içeren renkli iplik tercihleri ile büyük veya küçük çiçek motifleri ile hazırlanıyor. İki arklı çiçek motifleri ile yapılan yazma kenar modelleri oldukça tutulan modellerin başında geliyor. Kolay uygulama sunan modeller renk uyumu ile daha kolay uyum ağladığı için renkli cıvıl cıvıl yazmalara daha çok yakışıyor. Yazma kenarı modeli işleyecekler için seçenek çok ama sade model uygulamak isteyen bayanlara küçük motifli modeller veya düz tek seferde işlenebilen modelleri tercih etmeleri doğru olur.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Zarif bir görüntü elde etmelerinin yanında yapılan motifler tığ işini daha ön plana çıkarmış olacaktır. Motif motif hazırlanan yazma oyaları içine yaz aylarında renkli takılan yazmalara işlemeleri doğru olacaktır. Yazma modellerinde renk sınırı olmadığı bir gerçek olduğundan yeni sezonla birlikte uyumlu iplikleri de çıkartılan yazmalara sadece doğru modeli işlemek kalıyor bayanlar için. Yazma oyalarında aynı modeli arklı renk ipliklerle örüldüğünde her zaman hoş durmadığını ve modelin büyük küçük ve sık iğne motifleri ile verilen modelin yazmaya uyumu için öncelikle kenar kısmına modelin küçük bir motifini yaparak karar verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.