Kadın Moda

Dantel Mutfak Takımı Modelleri

21.05.2014
11.320
Dantel Mutfak Takımı Modelleri

Mutfaklara ayrı bir güzellik ve şık görünümler kazandırmak için en büyük yardımcınız olacak örgü dantel modelleri içerisinde yer alan ve mutfaklara özgü olmasından dolayı da vazgeçilmez olan dantel mutfak takımı modelleri yeni hazırlanmış olan modelleri ile karşınıza gelecektir. Çünkü bizlerin çeyizlerin de muhakkak olmazsa olmaz el işlerinden olması sebebi ile her çeyiz de yer almaya devam etmektedir. Bazı dantel mutfak takımları sadece tek parça halinde örülmekte ve bu şekilde kullanılmaktadır. Ama bazı modellerde ise küçük parçalar şeklinde danteller örülmekte ve uygun görmüş olduğunuz mutfağa özgü kumaşlara piko yardımı ile ilave edilerek muhteşemlik kazandırılmaktadır. Bu nedenle de takım şeklinde olmasından dolayı buz dolaplarının kenarlarına, fırınların üzerine ve hatta mutfak perdelerini oluşturmak için bu danteller ile harikalar yaratılarak adeta mutfağın dantel güzelliği ile buluşmasına olanak sağlanmaktadır. Ayrıca mutfak masalarının olsun veya farklı mutfak eşyalarının üzerini kaplayacak tarzda örülmesi sonucunda danteller ile mükemmellik kazandırmayı başarmışlardır. Zaten hanımların dantellere ve el işlerine verilen değerin ve önemin büyük olması sebebi ile her geçen gün el işlerinde birbirinden farklı dantel modelleri yaratılmaktadır.

Mesela geçmişlerde genellikle beyaz renkten oluşan dantel iplikleri seçilerek sadece beyaz renkler de sıkça görmekte idik. Ama şimdi bu dantellere her renk tonunun kazandırılması ve renkli dantel ipliklerinin hazırlanmasından dolayı yapılan ve emek verilerek örülen danteller daha gözlere hitap etmekte ve kullanılan yerlere renk kazandırılarak daha hoş görünmeyi başarmaktadır. Eğer kumaşlar ile birleştirilerek elde edilen modeller şeklinde düşünüyorsanız çok şık görünümlü ve bu kumaşların uç kısımlarına işlemeler yapılarak hazırlanan tarzlardan seçmeniz sonucunda mükemmellik kazandırmanız daha kolay olacaktır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Çünkü bu kumaşlara yapılan işlemelerin danteller ile sonlandırılmasından dolayı özellik kazanacağı gibi bir o kadar da daha şık olmayı hak edecektir. Özellikle çeyizler de bu şekilde tamamlanmış dantel mutfak modellerini daha çok göreceksiniz. Bu yapılan işlemeler ise ya sadece beyaz renkli kumaşların uç kısımlarına yine beyaz renk ile çevrelenmiş bulacak yada renkli desen şeklinde işleme yapıldığını fark edeceksiniz. Günümüze kadar gelmiş olan bu dantellerin uzun yıllar boyunca devam edeceğine kesin bir şekilde bakarsanız sizlerin de hem çeyizlerin de hem de istenirse mutfaklarınız da yer vererek en şık mutfaklara dönüştürebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.