Kadın Moda

Yazma kenarı oya örnekleri

Yazma kenarı oya örnekleri

Bugün size oya örnekleri arasında farklı bir kullanımdan bahsetmek istiyoruz. Geleneksel sanatın vazgeçilmezi olan oya işi günümüzde kullanılmaya hala devam ediyor. Büyük şehirlerde unutulmaya yüz tutan birçok el sanatımız maalesef var. Ancak kullanım alanlarına ve yeniden yaşamınıza katılması yine bizim elimizde. Oya işi kullanımlardan vazgeçmeyenler ve el işlerine meraklı olanlar için yazma kenarı oya örneklerinden bahsetmek isteriz. Modasının hiçbir zaman geçmeyeceği bazı el işlerimiz var. Bunların arasında yazma kenarı oya modelleri de yer alıyor. Gelelim bu dönemin yeni modellerine; klasik yazma modelleri geleneksel sanattın nesillere taşınması anlamına geliyor. Ancak tasarım ve modanın gelişmekte olduğunu göz önünde bulundurursak zamana da ayak uydurmak kavramı ile karşı karşıya kalıyoruz. Yazma kenarı oya örnekleri için yeni yılın en popüler örneklerinizi sizin için seçtik. Tek renk ya da desenli yazma örtüler içinde farklı kullanımda yazma kenarı oya modellerine yer veriyoruz. Genellikle yazma için iplik tipi pamuk ya da dokusuna göre naylon olabiliyor. Sizde bu konuda elinizdeki malzemeyi değerlendirerek başlayabilirsiniz.

Tığ ile yapılan yazma kenarı oya işleri rengarenk kullanımlara ve süslemelere bağlı olarak değişim gösterebiliyor. Çeyiz ve namaz bohçalarımızdan eksik olmayan yazma örtüler için; çiçek desenli motifler, bitki ve yaprak örnekler yıldız ya da farklı şekilde motifler boncuk pul ve inci gibi süslemelerin oldukça popüler olduğunu göreceksiniz. Geleneksel uygulamaların dışında farklı ve daha önce görmediğiniz yazma kenarı oya örneklerine de yer veriyoruz. Birer sanat eseri görünümde olan bu modeller için hemen uygulamaya geçmek isteyeceksiniz. Mevsim fark etmez her daim farklı amaçlar için yazma örtü kullanmanız mümkün oluyor.

Çekmecelerimizde duran yazma örtülerimiz için farklı uygulamalar yapmak isterseniz bu galeri bölümünden faydalanmanızı öneririm. Piyasa da bulmanız hayli güç olan yazma kenarı oya örnekleri hakkında geniş bir görsel şölene davet ediyoruz sizlere…Genç bayanlar da artık bu tarz kullanımları giysiler için kombin yapabiliyorlar.

Boyunlarına fular olarak kullanabileceksiniz. Ya da saçlarınıza bant kullanmak yerine bu tarz şekilde uygun bant yazmalar da var. Bu tarzlar içinde yazma kenarı oya modelleri yapmanız mümkün olacaktır. Hatta harika ve bambaşka görünmenize neden olacaktır. Aynı zamanda özel günler içinde yazma kenarı oya işleri arıyorsanız, burada birbirinden tarz ve farklı olanları seçmeniz mümkün olacaktır. Yaz aylarında da gençler arasında oldukça sık kullanılan yazma örtüler, ılık esintili günler için yeni bir trend oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.