Atık Gazete Kağıtlarından Tasarlanmış Dekoratif Objeler Ve Yapılış Aşamaları

  • 04 Eylül 2015
  • Atık Gazete Kağıtlarından Tasarlanmış Dekoratif Objeler Ve Yapılış Aşamaları için yorumlar kapalı
  • 35.228 kez görüntülendi.
Atık Gazete Kağıtlarından Tasarlanmış Dekoratif Objeler Ve Yapılış Aşamaları

Atıkları her geçen gün nasıl geri dönüşüme kazandırılırın peşinde yeni serüvenlere doğru yol açıyor bir çok eğitici program, hobi dükkanları, hobi dergileri bu yolda fikir üreten herkese aslında bir teşekkür borçlu olduğumuzu düşünüyorum daha az atık daha temiz bir çevre sloganı ile onları her zaman destekliyorum. Atık gazeteler birikir, birikir ve birikir peki bunları yakmak ve atık toplayan geri dönüşüm noktalarından başka şeyler için kullanmayı hiç düşündünüz mü? Her evde olan ve zamanla dağ gibi biriken gazetelerden yapılan dekoratif ev aksesuarlarını gördüğünüzde sizde benim gibi şok olacaksınız diyebilirim. Atık gazetelerden kirli sepetleri, boy, boy farklı tasarımda sepetler, çantalar, saksılar, dekoratif ev aksesuarları ve daha sayamadığım birçok ürün hazırlanmış. Kimin aklına geldi kim buldu bilmiyorum araştırmalarımda bulamasam da çok etkilendiğimi söylemem gerek. Geri dönüşüm aksesuarları ancak bu kadar yaratıcı olabilir. Eski gazeteler zamanla birik timi hiç dert etmeyin dergiler ve kağıt olan bir çok malzemeyi tutkal veya silikon yardımı ile yeniden yapılandırabiliyorsunuz. Atık gazeteleri boyayıp renklendirebiliyor gazeteden eser bırakmayabiliyorsunuz bu süreç zahmetli olsa da sonuç harika. El yapımı ürünlerin yeniden para kazandırdığı bu dönemde online satış ağları olan sitelerde bu tarz tasarımlara rastladığımda söylemeliyim.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Dekoratif olarak eski gazetelerden hazırlanmış geri dönüşüm ağaç kenarlarına çocuklarınızın fotoğraflarını yerleştirebilirsiniz ama sade hali bile inanılmaz etkileyici diyebilirim. Gazetelerden hazırlanmış olan atık malzemelerden neler yapılmış neler dikkatimi çekti ve yapılabilir aşamalı anlatımlarını, videolu anlatımlarını sizlere faydalı olacak ipuçları ile birlikte birleştirdim umarım severek izler sizde atık malzemelerden evinize baş köşesine belki bir dekoratif ev aksesuarı, kirli sepeti, kapaklı çok amaçlı sepetler, çantalar yaparsanız. Hepimiz öncelikle gazete kağıtından sepet modelini gördük sonrasında ilerleyen hobi sanat haline ve günlük ihtiyaçlarımızı karşılamaya kadar ulaştı hediyelik atık gazete kağıtlarından olaşın bir çok dekoratif ürünün ilk yansıması aslında geri dönüşüm atık gazetelerden yapılmış sepet modeli işte uygulaması ile sizler için.


Süt şişeleri hepimizin günlük atıklarından neredeyse şehirde yaşayanlar için hele de çocuklarınız varsa süt almak zorundasınızdır işte iki atık geri dönüşüm projesi harika bir model bunu büyük kutulara da uygulanabilir.

Atık gazete kağıtlarından tasarlanmış rengarenk dekoratif sepetleri sizlerde hazırlamak isterseniz videoyu izlemeniz yeterli olacaktır renklere bayıldım yeni sezon renklerinden ziyade Osmanlı renkleri tercih edilmiş canlı ve iç açıcı atık sepetlerinizi birkaç parça gazete ile yapabileceksiniz üstelik.