Örgü Motifli Yatak Örtüsü Modelleri

  • 30 Mart 2014
  • Örgü Motifli Yatak Örtüsü Modelleri için yorumlar kapalı
  • 13.559 kez görüntülendi.
Örgü Motifli Yatak Örtüsü Modelleri

Hanımlar adeta tığlar ile yataklarının üzerine harikalar yaratmayı başarmışlardır. Çünkü örgü iplikleri ve tığları bir arada kullanarak muhteşem örgü motifli yatak örtüsü modelleri yapmışlardır. Ayrıca bu modellerin bir çok renkler kullanılarak işlenmesi sonucunda rengarenk örtüler elde edilerek  yatak odalarına muhteşemlik kazandırmayı başarmışlardır. Motifleri ise farklı şekillerde olmakta ve yuvarlak motifler kullanıldığı gibi kare şeklinde de örülmektedir. Mesela en gözde ve hanımların hem beğenisini hem de takdirini kazanan modeller arasından çiçek motiflerini söyleyebiliriz. Çünkü bazı örtülerin farklı olması için her çiçek motifi değişik renkler ile yapılarak en son olarak birleştirilmiştir. Bu sayede de adeta bahar çiçeklerinden oluşan ve çiçek motifleri sayesinde ayrı bir güzelliği olan yatak örtüsünü sizlere sunmasına imkan verilmiştir. Ayrıca model açısından ister tek kişilik ister çift kişilik olarak işleme olanağına sahip olacaksınız. Bu nedenle de kendiniz adına işleyebileceğiniz gibi çocuklarınızın yataklarının üzerini en iyi şekilde ve kusursuz olarak yatak örtüsü ile buluşturmanız sağlanacaktır. Mesela zenginlik kazandırmak adına bu örtülerin uç kısımlarına saçaklar veya püskülleri rengarenk ekleyerek gösterişli olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra özellik kazanması adına boncuklar, kurdeleler pullar ilave ederek motiflerin daha net ve şık görünmesi için bu şekilde uygulayabilirsiniz. Genellikle çeyizlik hazırlanan yatak örtülerinde bu tarzlar oldukça sık kullanılmakta ve genç kızların hazırlamış oldukları çeyizleri mükemmellik kazanmaktadır. Sizler tercihlerde bulunduğunuz örtülerin seçimlerini yapacağınız zaman kullanımınıza en uygun tarzı seçmeli ve o zaman en iyi şekilde kullanma imkanını bulabilirsiniz. Ayrıca örgü ipliklerinden en ağır modeli elde etmek isterseniz mutlaka dantel ipliklerini tercih etmelisiniz. Çünkü dantel iplikleri ile örülmesinden dolayı motifler ayrı bir güzellikte ve şıklıkta görünüm kazanması sonucunda her bayanın seçiminde yer almasına sebep olmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bunun yanı sıra bunları elde etmek amacı ile motiflerin tek tek işlenmesi sonucunda motifleri birleştireceğiniz zaman kenar kısımlarına farklı şekil yapma şansını da elde edeceksiniz. Örneğin parça motifleri kenarlarına kare şeklinde dizayn ettirdiğiniz taktirde kendiliğinden değişimi yakalayacaktır. Ayrıca püsküller de eklenirse kesinlikle en muhteşem örgü motifli yatak örtüsünü yapmış olacaksınız. Artık seçimlerinizi ve modellerinizi kendi zevkinize ve kullanacağınız yataklarınıza hitap edecek şekilde tercih edebilme imkanını kolaylıkla bulabilecek ve zevkle işleyebileceksiniz.