Kadın Moda

El Örgüsü Bolero Modelleri

El Örgüsü Bolero Modelleri

El iş işlemeyi seven bayanlar her modeli merakla işlemekte ve görünüşlerine göz nuru ile zarafet eklemektedirler. Birçok modeli artık ezbere yapan hanımlar bolero modelleri hakkında da geniş bilgi birikimine sahipler. El örgüsü bolero modelleri olarak değişik model ve tasarım arayan hamarat bayanlara birkaç tavsiyede bulunmak isteriz. Sizlerde bu yeni modeller sayesinde daha trend modeller yaparak herkesten farklı olduğunuzu ortaya koyabilirsiniz. Örgü Trend Bolero Modelleri Tarihi çok eskilere dayanan örgü, her bayanın eline yakışan bir iş olarak bilinir. Bize büyüklerimizden miras kalan bu önemli ayrıntıyı bizlerde elimizden geldiğince korumalı ve yeni nesillere aktarmaya çalışmalıyız. Son yıllarda bu alanda iyice ilginin artması ile yeniden gün yüzüne çıkan bu göz nurları iç bizlerde yeniden aydınlanmış bulunuyoruz. Son yıllarda çok fazla kullanılmaya başlanan el örgüsü bolero modelleri için en şık modelleri arayanlara en şık model tasarımlarını aktarmaya çalışacağız. İlk model olarak; Boyundan başlayan ve aşağı doğru genişleyerek işlenen model olmaktadır. Bu modeli yapmak için simli şal iplerinden tercih yapabilirsiniz. Alacağınız ipe uygun şiş numarası da almanızda fayda vardır. Şişin üzerine 10 çift ilmek olarak başlamalısınız. 20 sıra kadar lastik işleyin.

Sonrasında her sırada birer kez arttırarak işlemeye devam edin lastikten sonra kolay oldun diye düz işleyebilirsiniz. Eğer ağır bir model arıyorsanız araya model de koyabilirsiniz.
  • Bir diğer model ise mil yani tığ ile işlenen model olmaktadır. Yine kendinizin şetçiği bir ip ve tığ ile motifler yapın. Yalnız motiflerin tek tek önceden işlenmesi gerekiyor. Sonrasında ise örümcek modeli ile birbirine birleştireceksiniz. Motif için altı zincir ile başlamalısınız. Sonra zinciri birleştirerek halka haline getirip içini trabzanlar ile doldurun istediğiniz modeli yapabileceğiniz gibi basit işlensin diye balıksırtı modelini tercih edebilirsiniz. İşte hanımlar son zamanlarda en çok işlenen modellerin başında bu iki model gelmektedir. Eski modeller olarak düşünülse de hala etkisini sürdüren modeller arasında yer alıyor. Ayrıca yeni başlayacak olanlar için de basit olduğu için kolay işlenmesi ile örgü işlemeyi sevebilirler. El örgüsü bolero modelleri her bayan için yapılabilir. El örgüsü bolero modelleri küçük örüldüğü zaman küçük kız çocukları içinde kullanılabiliniyor. Bu sebeple isterseniz küçük kızlarınız içinde bu örgülerden yapabilirsiniz. Hem bolero giydirerek kışın üşütmelerini engelleyebilir ve soğuktan korumuş olurunuz. Küçük çocuklara uyarlaması daha kolay olacaktır.

  • BİR YORUM YAZIN
    ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

    Henüz yorum yapılmamış.