Kadın Moda

Makrome İpi Tasarımlı Avize Yapımı Ve Modelleri

Makrome İpi Tasarımlı Avize Yapımı Ve Modelleri

El becerileri ile hazırlanan ev dekorasyonu ürünleri evlere şıklık ve renklilik katıyor ülkemizde bayanlarımızın çokça hamarat olduğu gerçeği ile birlikte becerikli ellerden çıkan ev aksesuarları içinde neler yok ki? Makrome ipi ile yapılan ev aksesuarları kullanışlı olduğu kadar üzerine sürülen tutkal ile şekil alması sağlanan makrome ipi uzun süre kullanabilme olanağı sağlıyor. Makrome ipi ile abajur yapımı oldukça sevilen ve basit uygulaması ve her evde olan malzemeler ile rengarenk avizeler yapabilirsiniz. Avize modelleri sınır yok sizin hayal gücünüz ve önceki yapılan modellerden örnek alabilirsiniz. Yazlık evleri ve bahçeli evlerde oturanlar için uzun ve renkli tasarımlar olabilir mesela yaz aylarındaki uzun gecelerde sizin el yapımı avizelerinizle renklendirmek iyi fikir değimli sizce de? Makrome ipi ile neler yapıldığı hakkında benimde fikrim yoktu açıkçası küçük bir araştırma ve el ürünleri yapanlardan aldığım tavsiyeler üzerine bu konu üzerinde durmam gerektiğini düşündüm benim gibi makrome ipinden sarkık lamba yapmak isteyenler için araştırdım. Bende ilk başta görünce imrendim pek el becerim yok ama el becerisinden daha çok karışık ip sarma tekniği kullanılarak yapıldığını gördüm buda sakar olanların ve eli ayarı olmayanlar için daha güzel sonuçlar çıkacağını düşünüyorum benim gibi olanlar varsa tabi. Malzemeleri nerden bulurum sorusuna hemen cevap vereyim içi için gerekli olacak lamba ve duyu modellerini büyük satış ağı olan koçtaş, ikae, tekzen, gibi mağazalardan alabilirsiniz.

İhtiyaç listesi içinde olması gereken malzemeler arasında olması gereken makrome ipleri renk seçimi size kalıyor bir çok renk seçeneği olan makrome iplerini ev dekorasyonunuza göre seçim yapabilirsiniz. Tabi birde makrome şekil verdirmek için kullanacağınız balon, top boyutlarına siz karar vereceğiniz için büyük veya küçük boy temin etmelisiniz. Makrome ipi ile saracağınız hazır olarak satılan abajur da satın alabilirsiniz bu modeller için satış yapan online mağazalar var ama bulunduğunuz yerdeki pasajlarda da bulabilirsiniz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Hazırlayacağınız işlemden sonra makrome üstüne sürdüğünüz tutkal bir gece kurumasını bekleyeceksiniz ardından ampul büyüklüğünde ağız boşluğu keserek yerleştirmeniz gerekecek sonrasında bağlama ayarlarını da yaptıktan sonra kullanıma hazır el emeği olarak yapacağınız salon, bahçe, çocuk odası renkli olmalı mutlaka, mutfak, ve yatak odası için abajur yapabilirsiniz. Renk ve model olanlardan oval olanları salon için daha ideal olacaktır. Renkli olan küçük sarkıklar çocuk ve genç odaları için yapılabilir bahçe için ise bol sarkık yapılabilir veya bahçenizdeki ağaçlarınıza sarkık yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.