Kadın Moda

Koltuğunda Zayıfla

Koltuğunda Zayıfla

Başlığı okuyunca ne dediğinizi tahmin eder gibiyim. ‘’Yine zayıflatıcı ne gibi bir ürünü önerecekler acaba?’’ İşte bu noktada yanıldığınızı yüksek sesle söylemem gerekiyor. Ben yatarak, oturduğunuz yerden zayıflamaktan bahsetmiyorum. Artık sizlerde böyle şeylerin olmadığını ve bu tür ürünler kullanıyorsanız bile kalıcı olabilmesi için desteklemek gerektiğini kabul edin lütfen. Hayatta hiçbir şey çaba sarf etmeden elde edilemezken, nasıl oluyor da emek vermeden zayıflayabileceğini düşünüyor insanlar! Ben size sadece daha kolay ve uygulanabilir yollarla zayıflamayı önerebilirim. İşte şimdi asıl soru geliyor gibi. ‘’Peki, ama nasıl?’’ Cevap: Evde koltuğunuzda yapabileceğimiz basit hareketlerle. Günlük 15-20 dakikanızı ayırarak yapacağınız bu hareketler metabolizmanızı hızlandıracak, vücudunuzu biçimlendirecek, zayıflamanıza yardımcı olacak ve daha dinç hissetmenizi sağlayacaktır. Başlamadan birkaç dakika önce yerinizde hafif tempolu şekilde sayarak vücudunuzu ısıtmanız daha sağlıklı olacaktır. Her hareketi 15-20 kez yapabilirsiniz. Bu uygulamada protein ağırlıklı beslenirseniz vücudunuzdaki değişimi daha hızlı görebilirsiniz. Protein değeri yüksek karbonhidrat değeri düşük yiyecekler seçebilirsiniz.

Tükettiğimiz yiyeceklerin çoğunda şeker yani karbonhidrat mevcuttur. Sebzelerde, meyvelerde, baklagillerde… Bu yüzden vücudunuza gerekli şekeri her türlü almış oluyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken besin değerleri tablosundan bunu kontrol edip karbonhidrat değeri düşük protein değeri yüksek olanı seçmektir. Özellikle belirtilmesi gereken bir durumu da açıklığa kavuşturmak istiyorum. Kalori değerinden bahsetmediğimizin anlaşılması gerekiyor. Mesela kırmızı et ve kuruyemişin kalori değeri yüksektir. Besin değerlerine bakıldığında ise protein değeri yüksek, karbonhidrat değeri düşüktür. Vücudunuzun hızlıca biçimlenmesi ve hak ettiğiniz güzelliğe kavuşabilmeniz için buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu hareketleri uygularken karbonatlı su kullanırsanız mide ve bağırsaklarınıza yardımcı olursunuz. Bunun için basit bir karışımı uygulayabilirsiniz. 1 çay kaşığı karbonatı 1 bardak suya koyup karıştırın. Bu karışımı öğle ve akşam yemeğinden önce aç karnına için. Mideniz rahatlayacak ve geçecek. Eğer sabahları kahvaltıda da 1 bardak yeşil çay tüketmeye tamam derseniz vücudunuzdaki ödemi çok rahat atabileceksiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.