Kadın Moda

Örgü Kız Çocuk Mantosu Modelleri

Örgü Kız Çocuk Mantosu Modelleri

Geçmişten günümüze bir hayli yoğun bir şekilde örülmekte olan örgü kız çocuk mantosu modelleri kız çocukları üzerinde oldukça şık ve sevimli durmaktadır. Özellikle de örgü yapmayı seven bayanlar için, hobi olarak örgü yapmaya devam eden bayanlar için ve sık sık çocuklarına el emeği parçalar giydirmek isteyen bayanlar için örgü kız çocuk mantosu modelleri çok uygun olacaktır. Bu tür örgü modelleri genellikle 0-6 yaş grubunda yer alan kız çocukları için uygun görülmektedir. Pembe, krem, beyaz, kırık beyaz, turkuaz, turuncu, kırmızı, sarı ve genellikle tatlı ve sıcak renklerin tercih edildiği kız çocuk manto modelleri panço şeklinde de örülebilmektedir. Örülecek kız çocuğunun yaşına ve boyuna tam olarak uygun şekilde değil bir yaş büyük olarak örülmesi gerekmektedir. Çünkü modaya da uyum sağlamak adına salaş trendler her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Örgü kız çocuk mantosu modelleri genellikle üçgen şeklinde örülmektedir. Boyundan geçirmeli ya da önden düğmeli olarak örülen manto modelleri, panço olarak da bilinmektedir. İki parça şeklinde örülen bu manto modeller, iki parçanın birbirine dikilmesi ile bir bütün halinde giyilebilmektedir.

Öncelikle ilk yani ön kısmı örülen manto parçalarının daha sonra arka kısmı ön kısmının boyutuna ve şekline orantılı olarak örülmektedir. Hem manto hem de panço şeklinde kullanılabilen örgü kız çocuk mantosu modelleri kullanım açısından oldukça rahattır. Örülmesi açısından da oldukça kolay örülen bu modellerin kullanım rahatlığına dair bazı hususlar mevcuttur. Kışın kabanların üzerine bir şal edasıyla rahat bir şekilde giyilebilmektedir çünkü örülen ipler esnek ipler olacaktır. Komple vücudu sarmasını istemediğinizde bir atkı ya da kalın bir boyunluk tarzında da kullanılabilmektedir. Yalnızca kaban tarzında giysilerin üzerine de giyilerek tüm vücudu soğuktan koruyabilmektedir. Aynı zamanda hem şık hem de spor bir hava katılabilmektedir.

Örgü Kız Çocuk Mantosu Modelleri Nasıl Örülmektedir Ve Hangi Motifler Kullanılabilir? Kız çocuk mantolarını örmek oldukça kolaydır. Öncelikle ön kısımdan 1 ilmek ile başlayacağınız mantoyu, her sırada bir ilmek arttırarak üçgen şekilde örmeye devam etmelisiniz. En son sıraya geldiğinizde ilk ilmekten çok daha fazla ilmeğe sahip olduğunuzu görmüş olacaksınız ve ortaya üçgen şekil çıkmış olacaktır. Daha sonra arka kısmı da örerek dikince manto ya da panço hazır hale gelecektir. Çiçek ya da sevimli hayvan figürleri ve boncukları da süslemek için kullanabilirsiniz. Ancak çocuklara zarar vermeyecek şekilde tasarlamak önem taşımaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.