Kadın Moda

Cilt Maskeni Evinde Yap

Cilt Maskeni Evinde Yap

Tüm kadınlar güzel bir cilde sahip olmak ister ve genelde bunun çaresi olarak pahalı cilt ürünlerine sığınırlar. Oysa kullandıkları ürünler zaten doğanın özünde, kalbinde olan bitkiler, meyveler, sebzelerden dolaylı olarak üretilmiştir. Doğa bize güzellik ve şifayı sunmuştur. Sadece son zamanlarda biz ev-iş arası koşuşturmalarından, hayat karmaşasından bu faydaları unuttuk. Bir de önümüze hazır gelsin istiyoruz galiba, sonuçta daha pratik şeyleri tercih ediyoruz. Bu durumda özellikle bayanlarımızın hayat içinde ne kadar koşuşturduğunu göz önüne aldığımızda hak vermiyor değilim. Ama benim buna hak veriyor olmam cildinizin de aynı fikirde olduğunu düşündürtmesin size. Çünkü şunu söylemeliyim ki sadece aldığınız hazır güzellik ürünleriyle güzel bir cilde sahip olamazsınız. O yüzden gelin en iyisi evde uygulanabilecek, pratik cilt maskelerini hayatımızın içine dâhil edelim. Üstelik bunu dolabınızdaki malzemelerden hızlıca yapalım. İlk önerim kırışıklıklara karşı karbonat maskesi olacak. Çok çabuk hazırlayabileceğiniz bu maske için yoğurt ve karbonat yeterli. 1 tatlı kaşığı karbonata 1 tatlı kaşığı yoğurdu ekleyip karıştırın.

Temizlenmiş cildinizde uyguladıktan sonra 10 dk bekleyin. Bol su ile yüzünüzü durulayın. Suyun soğuk olması önemlidir. Bir de maskeyi lavaboda uygulayın, ilk sürdüğünüzde biraz akabilir. Başka maske kullanıyorsanız ayda bir, kullanmıyorsanız haftada bir uygulayabilirsiniz. İkinci olarak bir yoğurt maskesi önereceğim. Bu maskeyi cilt lekeleri, güneş lekeleri, kahverengi lekeler, çil, siyah nokta ve sivilce izleri için kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı ev yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat bir çay kaşığı zeytinyağı, 4 damla limon suyunu karıştırıp maskenizi hazırlayın. Daha önce temizlenmiş cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Bol soğuk su ile yıkayın.

Üçüncü önerim herkesin istediği parlak ve temiz bir cilt için yine yoğurt maskesi. Bu maskeyi de çok seveceğinize eminim. 1 yemek kaşığı ev yoğurdu (yemek kaşığı dopdolu olsun), 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi daha önceden temizlediğiniz cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekleyin. Son olarak ılık su ile durulayın. Farkı hızla görebilirsiniz. Haftada bir uygulayabilirsiniz. Son olarak özellikle yağlı ciltlerin yaşadığı siyah nokta sorununa çözüm olarak bir maske önerim var. 4 yemek kaşığı ev yoğurdu ile yarım limonun suyunu karıştırıp daha önce temizlemiş olduğunuz cildinize sürün. 10 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Maskelerden ihtiyacınız olanını seçip uygulamaya başlamak için beklemeyin. Haydi ne duruyorsunuz, hemen başlayın!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.