Kadın Moda

Kulak Piercing Hakkında Her Şey

23.08.2017
4.396
Kulak Piercing Hakkında Her Şey

Piercing modasını genç, yaşlı artık herkes biliyor. Kimileri farklı piercinglere tuhaf değerlendirmeler yaparken, kimileri vücutlarında bu piercingleri taşımaktan mutluluk duyuyor. Siz piercing tercih edenlerdenseniz en doğru şekilde uygulama yapan yerlerde yaptırmalısınız. Zira doktorların hem fikir olduğu bir konu var. Piercing bir cerrahi girişim olarak değerlendiriliyor. Çünkü uygulama yapacak kişinin sterilizasyon prensiplerini ve enfeksiyon oluşması durumunda gelişebilecek komplikasyonları bilmesi gerekiyor. Piericing çeşitleri çok fazla. Şu aralar ise kulak piercingine rağbet artarak devam ediyor. Özellikle dünyaca ünlü Rihanna, Penelophe Cruiz gibi starların kullandığı bazı kulak piercinglerini çok fazla kişide görebiliyoruz. Oldukça acı veren bölgeleri bilerek mi tercih ediyorlar bilemeyiz ama bu alanda da öncü olup kitleleri sürüklediklerini söyleyebiliriz. Acı eşiğiniz ne kadar yüksek ya da bu acıya değer mi? Karar size kalmış. Sadece uygulamadan önce resimlerden kulak acı haritamıza bakabilirsiniz. Kulağınızda 24 adet piercing yaptırabileceğiniz nokta var. Tercihleri yaparken ise renkli kulak acı haritasındaki derecelendirme yol göstericiniz olacaktır. Her renk başka bölgeyi ifade eder.

Bu bölgelere verilmiş 1’den 5’e kadar puanlar ise en azdan en fazla acıya geçişi ifade eder. Kulak piercing uygulamalarında kıkırdak bölgesine yapılan piercing, kulak memesine yapılana oranla daha geç iyileşir. Enfeksiyon kaparsa takip altında tutulmalıdır. Bu riskden ve alerjik reaksiyondan da kaçınmak için cerrahi çelik, altın ve titanyum gibi takılar tercih edilmelidir. Uygulama sonrasında ise bölgeyle temas birkaç gün kesilmelidir. Yara kurumaya bırakılmadan önce antiseptik sabunla temizlenmelidir. Daha sonra antibiyotikli pomad uygulanmalıdır. Yara kuruduktan sonra ise evde hazırlayacağınız tuzlu suyu temizleme losyonu olarak kullanabilirsiniz. 1 bardak kaynatıp soğuttuğunuz suya, 1 çay kaşığı tuz ilave etmeniz yeterli olacaktır.

Piercing yaptırdıktan sonra riski kadar acısı da biraz uğraştırıcı. Kulak kıkırdağı piercingleri 4 ay ile 1 yıl arasında iyileşiyor. O süreç zarfında çıkartırsanız geri takması çok zor oluyor. Bir de yaptırdıktan sonra iyileşse bile o bölgeye sürekli dokunmak veya temas etmekten kaçınmak gerekiyor. Ayrıca telefonunuzu ve gözlüklerinizin özellikle saplarını (kulağınıza değen bölgeyi) temiz tutmanız, dezenfektan veya alkol ile temizlemeniz sizin için iyi olacaktır. Çok farklı piercing uygulamalarının fotoğraflarını burada bulabilirsiniz. Gerçekten çok güzel görünüyor ve durum böyle olunca insan yaptırmaktan kendini alamıyor. Özellikle saçlarınızı toplayarak kullandığınızda ve doğru takıları tercih ettiğiniz de daha göz alıcı oluyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.