Rustik Perde Modelleri

  • 02 Aralık 2013
  • Rustik Perde Modelleri için yorumlar kapalı
  • 9.790 kez görüntülendi.
Rustik Perde Modelleri

Rustik perde modelleri aslında eski zamanlardan günümüze kadar modasını koruyan bir perde türü olmaktadır. Özellikle son dönemlerde yeni ev döşeyen kişiler genellikle çok şık durduğundan dolayı rustik olan perde modellerini daha çok tercih etmektedirler. Rustik perdeler aslında bizim tabirimizle kanatlı olan perde modelleri olmaktadır. Genellikle ev dekorasyonunda koltuk veya halı rengine göre uyumlu olması açısından renk seçimi yapılmaktadır. Durum bu şekilde olunca da şıklıkları ile beğenileri kazanacak perde dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Evinizde tek renkler hakim ise eğer farklı renklerin bir arada kullanıldığı perde modelleri daha çok tercih edilmektedir. Örnek olarak krem ve beyaz rengin bir arada kullanıldığı rustik perde aslında bakıldığında düz bir perde olarak gözüken fakat kenarlarından biraz büzgü ile hareket katıldığını görmekteyiz. Bu perde modeli kullanmak isterseniz eğer kesinlikle eşyalarınız içinden bir renge hakim olması gerekmektedir. Tek olan olan rustik perde modelleri kenarlarında kalın bant detayları ile büzük bir şekilde hava verilmiş ve bant detayları ile taş süslemeleri ile hareket katılmak istenilmiş olan bir perde modeli ile karşımıza çıkmaktadır. Rustik perde modellerinde aslında iki seçenek olmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için küçük resimlerin üzerine tıklayıp Tüm Resim Galerisini Gezebilirsiniz.

Kalın bir perdeden olan fonlar ve son dönemlerde çok kullanılan ince tüllerden olan fonlardan oluşmaktadır. Desenli bir tül modeliniz var ise tek renk olan ve düz bir şekilde olan perde modeli ile perdenize hareketli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca tül modelinizde olan bir renk ile daha uyumlu bir hava yaratabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Rustik perde modellerinde biraz önce verdiğimiz örnekten farklı olan tül modelini düz renk ve fon detaylarını desenli olarak kullanabilirsiniz. Bordo düz bir koltuk modeline sahip iseniz krem üzerinde bordo detaylar olan rustik perde modeli kesinlikle tam sizlere göre olmaktadır.

Rustik erde modellerinde aynı zamanda iki perde birden kullanılmış olmaktadır. Düz perde ile desenli perdenin bir biri ile uyumu kesinlikle göz alcı güzellikle ve çok modern bir hava yaratacak perde modeli ile karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda yatak odalarında genellikle tercih edilen bir perde türü ise kat kat olan ve her katı farklı renk ile tamamlanmış perde modelleri tam sizlere göre olan ve her zaman beğenileri kazanacak sıradışı bir model olmaktadır. Rustik perde modellerinde çeşitlilik konusunda hiç bir sınır olmamaktadır. Sizler aralarından beğendiklerinizi tercih etmeniz gerekmektedir.