Yazlık Kadın Tulum Modelleri

  • 05 Mart 2020
  • Yazlık Kadın Tulum Modelleri için yorumlar kapalı
  • 2.906 kez görüntülendi.
Yazlık Kadın Tulum Modelleri

Hemen her bayan hayatının bir evresinde tulum arayışı içerisinde olmuştur. Ya günlük hayatta ya özel bir günde veya bir etkinlikte. Yalnız doğru tulum seçimi nasıl olmalıdır? Yada tulum tercihi yapılır iken nelere dikkat edilmelidir?
Öncelikle tulumu nerede kullanacağınız çok önemlidir. Tulum üst ve alt bedeni bir arada kullandığımız bütün şeklinde olan parçalara verilen genel adlara denir. Tulum tercihinizi günlük hayat için tercih edecek iseniz. Size salopet adı verilen parçalardan bahsetmek isteriz. Bunlara en güzel örnek ise jean modellerdir.Hem yazın hemde kış ayında rahatlık ile kombinleyebilirsiniz. Yazın biraz daha ince bir jean kumaş tercihinde bulunup içine düz bir t-shirt yada askılı veya sıfır kol badyler ile kullanabilirsiniz. Kışın ise boğazlı bir kazak yada ince düz triko kazaklar ile kullanım olanağı sağlar. Bunun dışında ekoseli kumaşlardan yapılmış olan tulumlarda günlük hayatta kullanım için uygundur. Ayakkabı tercihini ise spor ayakkabı yada spor botlardan yana kullanmalısınız. Yada tulumunuzu iş hayatında kullanmak için tercih edecek iseniz; Bu sefer daha düz ve tek renk kumaşları tercih edin. İçlerine bir ekstra ürün kullanımı gerektirmeyen kollu yada kısa kollu modeller iş hayatı için uygundur. Kumaş olarak kullanırken kırışmayacak olanlar içinizi daha ferah tutacaktır.

Renk olarak siyah ilk tercihiniz olsa da lacivert, haki, tarçın, bej, kırmızı ve vizon gibi tonlarda iş hayatı için uygun görülür. Bel kısmında bulunan kemer ise sizi olduğunuzdan ince gösterecektir. İş hayatı için altlarına platform topuk ayakkabılar stilettolar ve botlar tulumunuzu daha güçlü hale getirir. Yine üst kısmında hareket olsun istiyor iseniz metal düğmeler ile tasarlanmış modeller tam sizlik. Yada özel bir yemeğe gidecek iseniz size siyah olup üst kısmında şal yaka formu verilmiş ve yakanın iç kısmında ise beyaz kumaş ile hareket oluşturulmuş modeli öneririz. Yada koyu lacivert kumaştan üretilmiş sadece belinde beyaz kumaştan kemer yapılmış modelide tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Koyu vizon kumaştan yapılmış ve üst bedeninde metal düğmelerden oluşturulmuş modelde şık bir hava oluşturmanızı sağlar. Tüm bu modelleri iş hayatınızda da kullanabilirsiniz. Yada özel bir davet yada etkinlik için ise straplez kadife kumaştan tasarlanmış ve pul payetler ile tasarıma farklı bir boyut kazandırılmıştır. Üst bedeniniz büyük ise straplez tercihinde bulunmamalısınız. Bu sizi olduğunuzdan iri gösterir. Bunun yerine zümrüt yeşili krep kumaştan bel kısmında pencere oluşturulmuş modeli ve farklı tonlarını edinebilirsiniz. Tulum tercihi yaparken boyunuzu kesip sizi kısaltmayacak aynı zamanda katılacağınız ortamın havası ile uyum sağlayacak modelleri seçmenizi öneririz. Bu sizi olduğunuzdan şık ve havalı görünmenizi sağlarken sizide mutlu edecektir.