Kadın Moda

Kolay Ütü Nasıl Yapılır & Püf Noktaları Neler

27.08.2015
3.999
Kolay Ütü Nasıl Yapılır & Püf Noktaları Neler

Ütü yapmak oldukça zordur ütü izlerini kalması onların biraz zor bir şekilde açılmaları her kadının kabusu diyebiliriz ütü yapmak biz kadınların istisnalar kaideyi bozmasa da nefret ettiğimiz ev işleri arasında birinci sıralamada yerini alıyor. Ütü yapmanın zorluğu yoktur diyebiliriz aslında uzaktan bakıldığında ama içine girince öyle değildir kumaş pantolonlar hassas kumaşlar ve gömlekler. Ütü nasıl yapılmalı öncelikle bu konuda birkaç tüyoyu sizinle paylaşmak istiyorum. Kolay ütü yapmanızı ve ütü izlerinin kalmaması için ütü spreyleri kullanabilirsiniz ütü yaparken yapacağınız kumaşların üstüne az miktarda sıkarsanız ütü yapmanızı kolaylaştıracak ayrıca hoş kokusu ile çamaşırlarınız hoş kokacaktır bir firmanın ütü spreyi mevcut. Ütü bezleri her zaman elinizin altında olması gerekiyor yoksa ütü bezi yerine ince bir tülbent kullanabilirsiniz. Ütü yaparken ütünüzün kazanlı olması işinizi büyük ölçüde rahatlatacaktır buharı yoğun olduğundan çamaşırlarınız kolay açılacaktır. Çamaşırlarınızı mutlaka nemli olmasına dikkat edin ve toplarken bile kırıştırmamaya özen gösterin çamaşırlarınız daha az kırışacaktır. Kumaşın üzerindeki ütü ayarını ve yıkama önerisine mutlaka uyun. Çamaşırlarınızı bekletmeden ütüleyin uzun süre ütü bekleyen çamaşırlar daha çok kaldığı yerde şekil alacaktır buda sizin ekstra çaba harcamanız anlamına geliyor. Ütü yapmayı anlattığım yöntemler sevdirmez biliyorum ama işte size birkaç anlatımlı video ile ayrıntılı ütü nasıl yapılıra cevap olsun istedim.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.

Dünyaca ünlü modacı ütü yapmanın kendince kolay bulduğu gömlek ütüleme ile anlatmış sizde gömleklerinizi bu şekilde ütüleyebilirsiniz ben denedim gerçekten kolay oldu önceden hep yakadan başlıyordum gömlekleri ütülemeye arka kısmı ütüleme hiç aklıma gelmezdi. Modacı küçük yaşta babasının gömleklerini ütülemeye başladığını da anlatıyor sizde kızlarınızı bu yöntemle ütü yapmaya başlatabilirsiniz.

Sizde aşırı yoğun olduğunuzda hemen ütü yapmanız gerektiği zamanlarınız varsa saç kurutma makinesi ile hızlı ve patik olarak ütü yapabilirsiniz. Kurutma ile her kumaşı ütüleme yapacağınızı bilmenizde büyük fayda var yalnız ben bu yönteme çok beğendim süper.

Pantolonlar da kalan parlaklığı hiç birimiz sevmeyiz ütü sonrası oluşur ve canımızı çok sıkar ütü yapmaktan hoşlanmasak ta mecburuzdur işte pantolonlarda oluşan ütü izlerine karşı uygulamalı olarak anlatım biraz kızdım başta anlatıma ütü bezine ütü masasına kadar anlatmış ama sonuna kadar izlediğimde bilmeyenler için gerçekten süper bir video olmuş.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.