Kadın Moda

Dekoratif Kapı Süsü Modelleri

29.10.2014
6.333
Dekoratif Kapı Süsü Modelleri

Evlere kazandırdığı güzelliğin yanı sıra kapılara da estetik bir görünüm kazandıran dekoratif kapı süs modelleri en yani tasarımları ile karşınıza gelecektir. Ayrıca zaten bu kapılara hoşluğu da sağlamak amacı ile zaten aksesuarlar ile zenginlik kazandıracağınızı düşünürseniz en mükemmel görünmesine de böylece yardımcı olacaksınız. Genellikle dış kapılar da zaten artık moda haline gelmesi sayesinde de evlerin iç kapılarında da seçilmeye başlanmıştır. Mesela bebek odalarının, çocuk odalarının ve diğer kapılarda da değişimi yaratacak olan yine bu kapı süsleri olacaktır. Bu nedenle de hem kapılara hem de kullanılacak odalara özgü olması gerekmektedir. Çünkü düşünürseniz bebek veya çocuk odalarının kapıların da o tarza yönelik tarzlar en doğru karar olmalıdır. Bu yüzden de bebeklere özgü hazırlanan modellerde en çok tüller kullanılarak gösteriş sağlanmış ve orta kısımlarına ise bebeklere özel aksesuarlardan oluşan figürler veya bebek şekilleri ile bütünlük sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca dış kapıların ilk bakışta göze çarpması sebebi ile de en şık modellerden olmasına özen gösterilmiştir. Şekil itibari ile de büyükçe yapılmış ve genel stil olarak çiçeklerden yararlanılmıştır.

Bu çiçekler ise karma yapılması sonucunda hem baharı yansıtması kaçınılmaz olmuş hem de evinizin çiçekler içerisinde görünmesine imkan tanınmıştır. Kullanılan çiçeklerin ise sade görünümler içermesi amacı ile de renk renk yapraklar ve farklı figürler ile değişimi yakalaması düşünülmüştür. Ayrıca bu tasarlanan kapı süslerini bazı günlerinize özel olarak hitap etmesi amacı ile de farklı dizayn edilen modeller ile yapılmaya çalışılmıştır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Mesela yıl başı günlerinde, doğum günlerinde ve diğer özel günlerinize hitap edecek özelliklerden oluşan hali ile tercih edebileceksiniz. Bu sebepten dolayı da o güne özel figürler ve şekillere öncelik tanınarak hazırlanmıştır. Mesela yıl başı günü için noel baba, ren geyikleri ve çoraplar ile yıl başını yansıtacak düzeyde olmasına olanak sağlanmıştır. Hoşluğu ve güzelliği de yakalayan tasarımların birisi de renkli ve büyük yapılan şemsiyelerin iç kısmına yine rengarenk çiçekler dahil edilerek hem farklılığı kazanmış hem de şık hali ile kapınızda yer alacaktır. Yani yansıtılması düşünülen güne özel olabileceği gibi her daim kullanma imkanını sunabilecek düzeyde en güzel dekoratif kapı süsleri ile değişikliği yaratabilme fırsatını bulacaksınız. Kısacası sizlerin zevkinize hitap edeceği gibi kapılara da hoşluk içerisin de şıklığı sunabilecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.