Kadınlar İçin Şişme Mont Seçim Rehberi

  • 22 Aralık 2020
  • Kadınlar İçin Şişme Mont Seçim Rehberi için yorumlar kapalı
  • 1.405 kez görüntülendi.
Kadınlar İçin Şişme Mont Seçim Rehberi

Yeni sezonda da gözler her dönem olduğu gibi şişme montlarda! Kışı sıcak geçirmek isteyen ama tarzından da ödün vermeyen kadınların yine bir numaralı tercihi şişme montlar oluyor. Hemen her markada yer alan seçenekleriyle, geniş renk ve model skalasına sahip şişme montlar, özellikle fiziğine güvenen kadınların vazgeçilmezi. Şimdi gelelim şişme montlarda fiziğinize en uygun renk, kumaş ve model seçeneklerine. Öncelikle bir kadın olarak fiziğimizi iyi tanımamız gerekiyor. Bacak boyumuzdan omuz genişliğimize kadar birçok etkeni göz önünde bulundurmalı ve yalnızca mont türünde değil, diğer kıyafetlerimizde de modayı kendi vücut özelliklerimizin filtresinden geçirerek yorumlamalıyız. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde iş hayatımız da sosyal hayatımız gibi kısıtlanmak durumunda kalmışken, alışverişi daha çok internet üzerinden yapmayı tercih ediyoruz. Kıyafette kendi ölçülerini tanımayan kadınların internet alışverişlerinde bir rehbere ihtiyacı olduğunu hatırlatarak, kendimize yakışanı trend haline getirdiğimiz sürece gözleri üzerimizde toplayabilecek güçte olduğumuzu bir kez daha hatırlatmamız yerinde olacaktır sanırım. Bacak boyuna güvenen hanımlar için daha geniş bir yelpaze sunuyor şişme montlar. Zira gerek dize kadar olan modelleri, gerekse basen bölgesinde kesilen kısa çeşitleri uzun boylu kadınlar için kendilerini ortaya çıkarmak konusunda büyük bir fırsat. Geniş omuzlara sahip atletik bir vücut için önerimizse yine kısa kesim şişme montlar.

Bel kısmında daralmaya giden, dikişleriyle vücut kıvrımlarını belirgin kılan kısa kesim şişme montları her türlü günlük kıyafetle kombinlemek mümkün.
Hangi şişme montu tercih etmeliyim?: Vücut ölçülerinize en uygun şişme montu belirlemek için ince taban bir vazo formunu örnek almalısınız. Her kıvrımın ardından genişlik gelmeli ki, kıvrım kendini ortaya koyabilsin. Geniş basen, ortalama ya da ortalamanın altında boya sahip bir kadın, için kısa kesimlerin vücuda tam oturanlarındansa biraz daha bol gelenleri sizi daha özgüvenli hissettirecektir. Yine kısa kesim tercih edecek olan ince yapılı kadınların, kalça genişliğinden üç parmak açılan modelleri tercih etmelerinde yarar var.
Peki, renk seçimi?: Kesinlikle şişme montlarda kesim kadar mühim olan şey renk seçimi. Bu konuda en doğru tercihi yapabilmek için yine ilk önce ayna karşısına geçmek doğru olacaktır. Saç rengi, ten rengi, tercih edilen kıyafetlerin ve ayakkabıların rengi şişme montunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gerekecek etkenlerden. Vücut bir bütün halinde birbirine uyumlu parçaları olan, her parçası bir diğerine ışık tutan ve yol gösteren bir ruh haritasıdır. Cilt alt tonunuzu tanımaktan başlayarak, saç ve kıyafetlerinizde doğru seçimler yapmak ve dış giyiminizin alt yapısını hazırladıktan sonra renk seçiminde bulunmak sizi sıfır hatayla mükemmel bir görünüşe götürecek! Bileklerinize baktığınızda mavi damarlarınız varsa, soğuk alt tonda bir cildiniz vardır. Yalnızca yeşil damarlarınızı görüyorsanız, cilt alt tonunuz sıcaktır. Mavi ve yeşil damarları bir arada görebiliyorsanız sizin alt tonunuz nötrdür. Soğuk alt tonda cilde sahipseniz, ton temeli pembeye yakındır. İçeriğinde pembeden yararlanılan renkler size ait hissettirecektir. Bu kadınlara kırmızı çok yakışır. Mor, gül kurusu ve beyaz da bu kadınları epey yansıtabilmektedir. Sıcak alt tonda bir cilt sarıya yatkındır. Bu kadınların doğuştan altın olduğunu ve her türlü sarının ve asillerin tercihi dorenin hakkını verdiklerini söylemek mümkün. Nötr alt tona sahip kadınlarsa çok şanslılar, seçenekler sınırsız zira sarı ve pembe alt ton temellerinden beslenen naturel görünüm hayatları boyunca bütün renkleri önlerine serecektir. Cilt alt tonunuza uygun saç rengi ve kıyafet tercihlerinize kışın kasvetinden sıyıracak bir şişme montu eklerken uyuma ve estetiğe nasıl kavuşacağınız konusunda yardımcı olabildiğimizi umuyoruz. Unutmayın, kışı hem sıcak hem de şık geçirmek rengini ve modelini kendinize ait kıldığınız bir şişme montla mümkün!