Kadın Moda

Cam Objeleri Nasıl Boyanır?

17.08.2015
2.937
Cam Objeleri Nasıl Boyanır?

Daha önceki yazımda atık cam şişelere uygulanan tekniklerle tasarlanmış harika geri dönüşüm dekoratif obje modelleri paylaşmıştım. Şimdi bu yazımda sizlerle cam nasıl boyanır ve birkaç teknik ile evlerinizde kendiniz hazırlamanız için size yardımcı olacak birkaç örnek video ile cevap vermek istedim zaten önceki yazımda da belirtmiştim. Atık camları atmadan nasıl değerlendiririm diyenlere ancak bu kadar olur dedikten tekniklerle eski camlarınızı veya atık olacak, cam bardaklar, şişeler, kavanozlar, çal altları, tabaklar, cam tepsiler, cam fanusları vs daha sayamadığım çok cam aksesuarı vardır. Bunları atık olmaktan kurtaracak tekniklerle yenileyebilir ve aldığınız malzemeler ile bir çok eski kullanılmış ev eşyalarını yenileyebilir ve atıklardan yeni objeler tasarlayabilirsiniz. Atık demek kirlilik demek olduğunu da tekrar yine hatırlatmak istiyorum. Atıkları değerlendirmek ekonomik olarak bir çok sektörü etkiliyor bunun için her eli sanata yatkın olan kişilerin bunları değerlendirmek için aslında güzel bir atölye açması ne güzel olurdu. Camları nasıl boyanır ve boyanmalı hangi teknikler ile boya yapılır hangi malzemeler kullanılır suya dayanıklı mıdır? gibi bir çok soru sardıysa kafanızı hiç telaşa gerek yok konusunda uzman kişiler sizin için aydınlatıcı videolar hazırlamışlar.

Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.

Camları süslemek için özel tasarımlı peçeteler hazırlanmış bunlar günlük olarak kullandıklarımızdan ayıran özellik ise bunların dekupaj için özel modeller olması. En çok uygulanana teknikler arasında olan cam objelere peçetelerle süslemek oldukça tercih edilen ve sık olarak yenileme olarak tercih edilen cam boyama teknikleri arasında yerini alıyor. Bayanların en çok ilgi gösterdiği teknik bu diyebiliriz.


Peçete cama uygulama sanatına dekupaj deniyor dekopaji daha ayrıntılı bir biçimde anlatılmış olan videoyu daha küçük bir objeye uygulama işlemini anlatan video çay saatlerini baya renklendirecek cinsten diyebilirim. Neden mi? Videoyu izleyin anlayacaksınız. Maharetli bayanlar yine iş başında.

Cam nasıl boyanmalı hangi boyalar kullanılmalı, boyamadan önce hangi işlem yapılmalı, boyanın cinsi ve hangi ürünlere hangi teknik, fırça ile sürmemiz gerektiğini öğreten video cam objelerin ne kadar süre boyadıktan sonra fırınlanması gerektiğini de öğretiyor ayrıca. Camlara yenilik sizin ellerinizden geçiyor hele de şu anda en canlı renklerin kullanıldığı günümüzde sizde sade görünümlü ürünlerini boyayarak kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.