Mikrodalga Ve Fırın Nasıl Doğal Olarak Temizlenir?

  • 24 Ağustos 2015
  • Mikrodalga Ve Fırın Nasıl Doğal Olarak Temizlenir? için yorumlar kapalı
  • 2.895 kez görüntülendi.
Mikrodalga  Ve Fırın Nasıl Doğal Olarak Temizlenir?

Her evin olmazsa olmazları arasında yerini alan fırınlar vardır bir çoğu evde normal pişirim fırınlarının yanı sıra mikrodalga fırınlarda mevcut. Pişirim ve mikrodalga fırınları çok sıklıkla kullanılır. Zamanla kirlenmesi ve içindeki yağlar içine sinen kokular giderek artar. Hanımların en çok temizlemek için vakit ayırdığı ve can sıkıcı temizlik malzemelerini kullanmadan temizlik yapmak isteyenlere birkaç öneri ile yardımcı olmayı düşündük. Zaman ile yağların inatlaşması yemek kokularını fırını yüzeysel olarak silseniz bile bir sonraki yemeğe sinmesini istemeyenlerdenseniz sizde benim gibi işte harika birkaç doğal temizlik önerisi. Fırının temizliğini her kadın mutlaka bilir ama bu yöntemlerde kimyasalların olmaması farkı ile temizliği hedefleyenler ne kadar az kimyasal ürün o kadar sağlık. Sağlığımızı ön planda düşünenler için fırın temizliğinde uygulayacağınız evdeki doğal malzemelerle yapmaya ne dersiniz. Arap sabunu ile fırın temizliği nasıl yapılır mı? Dediniz işte Meltem Açıkel,ayrıntısı ile anlatıyor fırını temizlemek için kimyasallardan vazgeçmek isteyenler için tercih edilebilecek harika bir ürün. Her zaman geçmişten bugüne her zaman elimizin altında olan sabunların başında geliyor arap sabunu işte fırın temizliği için uygulanışı sizce de oldukça kolay değil mi?

Hepimizin evinde soda vardır evet, evet soda! Soda ile fırın temizlenmesi desem sizde benimle beraber şaşırır mısınız? Bilemem ama çok etkili olduğunu görünce çok beğendim arap sabunu işe yaramazsa demiyorum ama elinizin altında hangi malzeme varsa onun kullanabilirsiniz tamamen doğal bir temizlik.

Mikrodalga fırınlar oldukça günümüzde önemli bir yere sahip oldular pratik pişirme yöntemleri, yamakları istediğiniz ölçülerde hızlı ve zahmetsizce ısıtması günümüzün hızlı yaşamına ayak uyduran ürünler içerisinde oldu. Mikrodalga fırını temizliğinde sizde kimyasal ürün kullanmak istemiyorsanız sadece ve sadece limonun yeterli olduğunu gördüğünüzde sizde çok beğeneceksiniz bu yöntemi temizlik bu kadar kolay mı? Evet sadece yarım limon deneyin sonuç çok etkili.