Lizay Pırlanta Küpe Modelleri

  • 10 Eylül 2020
  • Lizay Pırlanta Küpe Modelleri için yorumlar kapalı
  • 1.587 kez görüntülendi.
Lizay Pırlanta Küpe Modelleri

Her kadının vazgeçemediği tutkusu kullandığı aksesuarlar ve mücevherlerdir. Küpe ise bu kategoride önemli yer almaktadır. Lizay pırlanta küpe ise size eşsiz bir deneyim keyfi sunuyor. Takı sektörü gün geçtikçe büyümüş ve birçok maden ile birlikte işlenmeye başlanmıştır. Küpe kullanımının geçmişine baktığımızda ilk kullanımı Mısırlılar dönemine kadar dayanmaktadır. Kullanım amacı olarak tabi ki karşı cinsi etkilemek maksadıyla ortaya çıkmıştır. Mısırlılar döneminden kalan tarihi eser tablolara baktığımızda kadınların kulaklarındaki süslü objeler dikkat çekmektedir. Bazı medeniyetlerde ise erkeklerin de küpe kullanıldığı görülmüş olup, bu gelenek günümüze kadar gelmektedir. 18. Yüzyıldan sonra ise küpeler hem süse önem veren, hem de güzel görünüme önem veren kadınların vaz geçilmezi olmuştur. Pırlanta küpeler ise şıklığın simgesi haline gelmiştir. Pırlantanın küçük görünmesinin yanı sıra, arka planına baktığımızda inanılmaz meşakkatli bir yolculuğun olduğunu gözlemleyebiliriz. Bu özel maden usta eller tarafından günlerce işlenerek kullanılabilir hale gelmektedir. Pırlantayı bu kadar özel kılan sebeplerden biri de bu sürecin bu kadar zor olmasıdır.

Özenle işlenen bu değerli maden, işlemini tamamladıktan sonra sarı, beyaz, rose veya yeşil altın ile birleştirilerek, bir çok desen ve çeşitte küpeler elde edilmektedir. Lizay pırlanta küpeyi sevdiklerinize özel gün hediyesi olarak tercih edebilir, gönüllerde taht kurabilirsiniz. Veya seçeceğiniz bir model ile kendinizi oldukça değerli kılabilirsiniz.

Pırlanta küpe Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?: Pırlanta küpe seçimi yaparken, esas noktanın pırlantanın özellikleri olduğunu unutmamak gerekmektedir. Pırlanta özellik bakımından birçok kategoride değerlendirilmektedir. Öncelikle tercih edeceğiniz küpede kullanılan karat önemlidir. Karat birimi eskiden mücevherleri tartmak için kullanılan keçiboynuzu tohumu ile birlikte gelmiştir. Karat değeri taşın büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Pırlanta büyüdükçe küpenizin değeri artacaktır. Bir diğer konu ise pırlantanın berraklığıdır. Berraklık, madenin üzerinde olan izlere bakılarak derecelendirilen bir konudur. Bu kristal izler azaldıkça taşınızın değeri daha fazla olacaktır. Pırlantanın kıymet belirleyeceği noktalardan biri de, madenin rengidir. Renk özelliği sarıdan, saydamlığa doğru ilerlemektedir. Kalite açısından en kıymetli olanı ise, renksiz pırlantadır. Renk tonlaması ile harfle belirtilerek derecelendirilmektedir. Tüm bu özellikler belirlendikten sonra son nokta ise taşın şekillendirilmesidir. Kesim işlemi ön önemli durumdur. Doğanın bize sunduğu bu mucizevi taş, yıllarca bu konuda emek vermiş mücevher ustalarının ellerinde özenle şekillendirilmektedir. Kesim şekline göre yuvarlak, oval, baget, damla, zümrüt ve prenses gibi birçok çeşit elde edilmektedir. Küpe tercihinizde pırlantanızı belirledikten sonraki nokta tarzınıza uygun bir seçenek belirlemektedir.. Klasik, modern veya otantik türde birçok seçenek sunan Lizay pırlanta küpe, çeşitlilik ve kalite açısından sizlere muhteşem fırsatlar sunmaktadır. Gösterişli ve şık bir ürün tercih ederken, kullanım koşullarınızı düşünmek ve rahatlığı ön planda tutmaya özen göstermelisiniz. Pırlanta küpenin tercih edilmesi ile birlikte bakım ve koruma işleminin de önemsenmesi gerekmektedir. Pırlanta kullanılmadığı zamanlarda kendi kutusunda ve yumuşak bir dokuda muhafaza edilmelidir. Sert bir yüzey küpenizin taşında istenmeyen izler bırakacaktır. Bu durum hem ürüne değer kaybettirecek, hem de hoş olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet verecektir. Bir diğer konu ise; kullanımlarınızdan sonra periyodik düzende ürünü temizlemek ve bakımını yapmaktır. Prosofyonel bir bakım yaptırabileceğiniz gibi, evde kendiniz de nazik dokunuşlarla ürünü temizleyebilirsiniz. Ayrıca ürününüzü kullanırken, zaman zaman taşı tutan altın kenar panellerinin gevşemediğine ve eğilme olmadığına emin olmak için kontrol etmeye özen göstermelisiniz. Lizay pırlanta küpe ile şıklığınızı arttırabilir, özel günlerinizi taçlandırabilirsiniz.