Dekoratif Mumlar

  • 24 Ağustos 2017
  • Dekoratif Mumlar için yorumlar kapalı
  • 4.794 kez görüntülendi.
Dekoratif Mumlar

Mumlar bize geçmişten bugüne uzun yıllar yol arkadaşlığı yaptılar. Elektrik kesintilerinde hep önümüze ışık tuttular. Zamanla onlar da insanoğlu gibi değişime ayak uydurdu ve farklılaştı. Sadece elektrik kesintilerinde değil özel ortamlarda yer almaya başladı. Sonunda dekorasyon ürünlerinin en önde gidenlerinden olmayı başardı. Güzel kokuları, şık görünümleri, ortama kattıkları huzur, loşluğun getirdiği cazibe… Daha ne olsun? Dekoratif Mumlar çok güzeller ama açıkçası biraz pahalılar. Tasarım ürünlere pahalı demekten çok da hoşlanmıyorum aslında, çünkü sunulana kadar çok fazla kişinin emeği geçiyor. Galiba şöyle demek gerekiyor. Bu güzel dekoratif mumlar herkesin bütçesine uymayabiliyor. İşte böyle durumlarda evini güzelleştirmekten alıkonulamaz Türk Kadını’nın yaratıcılığı ortaya çıkıyor. Bu yaratıcılığın birazcık yardıma ihtiyacı varsa eğer sitemizden destek alabilirsiniz. Çok güzel dekoratif mum görsellerini görebilirsiniz. Ayrıca evde yapabileceğiniz uygulamalardan da birkaç örnek paylaşmak son derece keyifli olacak.

1. Evdeki Cam Kavanozlardan Yaralanma: Son zamanlarda mumları şık şişelerde, cam kavanozlarda çok fazla görüyoruz. Bu uygulamalar genellikle özel kalıplarda oluyor ve sen camı üstten kaldırarak mumu yakıyorsun. Daha sonra tekrar camı yerine koyuyorsun. Böyle bir uygulamayı evde yapmak çok pratik değil. O yüzden ağzı geniş, şık camlarınız varsa mesela küçük bir fanus gibi ya da benzer olabilir; çok rahat istediğiniz mumu alıp içine yerleştirebilirsiniz. Etrafına da renkli taşlar, deniz kabukları koyabilirsiniz. İsterseniz cam fanusunuzu boyayabilirsiniz.
2. Deniz Kabuklarından Yararlanma: Deniz kabukları oluşları itibariyle son derece şıklardır. Bu şıklıktan yararlanmadan olmaz tabii ki. Deniz kabuklarına erittiğiniz mumları koyabilirsiniz. Mumları eritip koyarken yanması için ipi eklemeyi unutmayın.

3. Şişe Kapaklarından Yararlanma: Deniz kabukları için uyguladığımız aynı yöntem şişe kapakları için de geçerli. Farkı ise şişe kapakları çok fazla görselliği olan bir materyal değil. Onları güzelleştirmek için sprey boyayla boyamayı deneyebilirsiniz. Daha sonra mum haline getirmeniz dekoratifliğinizi arttıracaktır. Bir yanlış anlaşılmaya yol açmadan belirtmeliyim ki şişe kapağı denilince plastik kapaklar düşünülmesin. Soda ve gazoz şişe kapaklarından bahsettiğimizi belirtmekte fayda görüyorum.

4. Mumları Güzelleştirerek Yararlanma: En çok hoşunuza gideceği en sona sakladım. Hani elektrik kesintisinde kullandığımız standart büyük beyaz mumlar var ya, işte onları güzelleştirmek çok keyifli oluyor. En alt kısmına bir ya da iki parmak kalınlığında iki taraflı bandı yapıştırıp etrafını sardıktan sonra simleri banda döküyorsunuz. Başka hiçbir işleme gerek yok. Bu uygulamayı görsellerimizden inceleyebilirsiniz.