Bulaşık Makinesine Bulaşıklar Nasıl Dizilmeli? Temizliği Nasıl Yapılır

  • 12 Ağustos 2015
  • Bulaşık Makinesine Bulaşıklar Nasıl Dizilmeli? Temizliği Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
  • 4.049 kez görüntülendi.
Bulaşık Makinesine Bulaşıklar Nasıl Dizilmeli? Temizliği Nasıl Yapılır

Bulaşık makinesini önceden lüks olarak görülüyordu üretimin talep ile artması ve fonksiyonel aynı zamanda doğanın ekolojik dengesini koruyan doğa dostu üretimlerde bulaşık makinelerine talebi oldukça artırdı. Bulaşık makineleri markaları arasında bosch, arçelik, beko, profilo, siemens, vestel ve bir çok marka bulaşık makinesi var peki evlerde kullandığımız artık vazgeçilmezimiz olan bulaşık makinelerini nasıl kullanmalıyız. Hepimiz kulaktan duyma bilgilerle doluyuz. En doğru şekilde bulaşık makinesini bulaşıklar nasıl dizilmeli sorusuna hep beraber göz atalım hanımlar. Bulaşıkları sık dizmek birbirine değmesi ve üstü üste gelmesi bulaşıklarda lekelere ve iyi yıkamamasının yanında iyi durulanmamasına ve kalıntı bırakmasına neden olur. Bulaşıkları en doğru şekilde yerleştirmek için biraz daha azla çaba harcayabilirsiniz yeni düzüne alışmak da zor olabilir ama sonrasında alıştıktan ve en iyi sonucu aldıktan sonra vazgeçmeyeceğinize eminim. Bazı markalar ne nasıl kullanmalı sorusuna kendileri hazırladıkları videolarla ürünlerini anlatımlarını desteklemişler bu konuda bosch, markası çok başarılı bir çalışma yapmış. Benimde arkadaşım aynı marka bulaşık makinesini kullanıyor ve benimkinden çok daha fazla bulaşığı daha tasarruflu şekilde yıkıyor. Bulaşık makineniz zamanla iyi yıkamayı bıraktığında bulaşıklarınızı lekeli çıkarmaya başladığında neler yapabilirsiniz sorusu içinde size yardımcı olacak videoyu izleyebilirsiniz.

Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.

Bosch bulaşık makinesi açıklamalı videosu ile bulaşık makinesi seçim ve yerleştirme ve indirilebilir modülü ile size büyük parçalara ve küçük parçalara en ekonomik şekilde günlük bulaşıklarınızı yıkama özelliği sunmuş ve bunu tanıtımını en iyi şekilde anlatıldığını düşünüyorum.

Bulaşık makinesine hepimiz tabak sıralamasına ve kaşık ve bıçak, çatal nasıl yerleştirilmeli. Hangi deterjanları hangi miktarda kullanılmalı diye bende merak etmiştim tuzu ve makine kokusu ve boş çalıştırma süresi ne kadar olmalı? Makinede boş çalıştırdığımızda tamamen boş değil de uzmanın önerisine kulak asacağımız önerisi de süper. Bulaşık makinesinin detoksu olurmuş yok artık diyorsanız sizde benim gibi anlatımı izleyince ne demek istediğini anladım.

Bulaşık makinesi iyi yıkanmıyorsa ve bunun için servis çağırmadan önce neler yapılması gerektiğini bilmiyorsanız izleyeceğiniz adımlar anlatılıyor tüm bulaşık makinelere için geçerli olabilir tavsiyeler.