Kadın Moda

Saçlara Saç Tebeşiri Nasıl Uygulanmalı?

18.08.2015
2.033
Saçlara Saç Tebeşiri Nasıl Uygulanmalı?

Saçları renkli olarak görmeye pek alışık değiliz aslında ama yeni nesil için olağan üstü muhteşem olarak bilinen kolay çıkarılabilen boyalar olarak uygulama yapılıyor. Tebeşir tozu ile boya yapmak mı? Deseniz sanırım çok kısa bir süre önce şok olurdunuz tebeşir okullarda kullanılır diyebilirsiniz. faber castell kuru soft pastel boyaları da aynı işlemi görüyor aslında tebeşir tozu modelini bulamayanlar ve internet ortamından online alışveriş yapamayanlar için ideal bir uygulama saç da yıkanınca kalmayan ve çıkan boya ile saçlarınızı canlı mı? Canlı renklere kavuşturabilirsiniz. Tebeşir tozu ile saçları boyamak kadar eğlenceli bir işlem yoktur sanırım saçlara uygulanacak diye düşünüyorum. Gençlerin daha çok uyguladığı tebeşir tozu ile saçları boyamak ilgi odağı olmuş durumda daha küçük yaşlarda olan kızlarda her hangi bir saç boyama işlemi yapmayanlar daha çok tebeşir tozu ile uygulayıp sonra yıkadıktan sonra geçtiği için tercih ediliyor. Saç tebeşiri bulmak eskiden zordu ve sitelerden aldığınızda üstünde Türkçe anlatımı olmayan ürünler bulunuyordu ama artık kullanım ve öncesinde yapılması gerekenler ayrıntılı olarak satılan kutuların üstünde yer veriliyor. Saç tebeşiri ürünleri içinde en çok tutulan ve tercih edilen marka ise Royal Hair Chalk. Peki saçlara uygulanacak tebeşir tozunu nasıl uygulamalıyım diyorsanız işte size ihtiyacınız olacak ürünler. Sabitleyici saç spreyi, sprey su, eski tişört, eldiven olması gerekiyor kullanımdan önce uygulama yapacağınız saçlarınıza çok az ıslatın elinize eldiveninizi giyin eski tişörtünüzü üzerinize giydikten sonra uygulama için hazırsınız. Saçınızdan az parça alarak uygulayacağınız saç tebeşiri işlem bittikten sonra kurutma ile kurutulur düzleştirin tercih ederseniz en son sabitleyici sprey ile kullanıma hazır gün boyu renkli saçlarınız ile etrafınıza renk verin. Anlatımlı örneklerle uygulama şaması daha aklınızda kalıcı olabilmesi için paylaşımlarımızı izlemeniz yeterli.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
Saç tebeşiri ile renkgarenk saçlarınızı boya yapabilirsiniz nasıl mı? Anlatımı ile karşınızda saç tebeşirini kullanmak için yazmış olsam da görselde daha etkili olacağını düşündüm. Boyaları ve renk uyumu harika işinde uzman birisi yaptığı her hali ile belli zaten.
Tebeşiri evde kendiniz uygulayacağınız zaman ihtiyacınız olan her şey paylaşılmış çok başarılı buldum diyebilirim.
Not: saçlara haftada iki defanın dışında uygulama yapmayın saçlarınızı büyük ölçüde zarar verirsiniz uygulama sonrası saçlarınızı temizledikten sonra saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin nerede olursanız olun ama moda ile kalın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.