Kadın Moda

Örgü Ev Ayakkabısı Modelleri

Örgü Ev Ayakkabısı Modelleri

Özellikle de son dönemlere damgasını vurmakta olan ve pek çok genç kızın çeyizinde olmazsa olmazlar arasında yer alan örgü ev ayakkabısı modelleri son derece şık bir şekilde yapılmaya ve sunulmaya devam ediyor. Özellikle de simli ve kıllı iplerden, tığ kullanarak örülmekte olan bu ayakkabı modelleri ayaklarda gerçek bir babet gibi duruyor ve son derece şık bir şekilde kullanılabiliyor. Her renk ipten yapılmakta olan ve dilediğiniz her çeşit ip türünden de yapılmakta olan örgü ev ayakkabısı modelleri sayesinde ayaklarınız evlerinizde üşümeyecek ve her zaman şık bir görüntüye sahip olmuş olacaksınız. Hem şiş materyali ile hem de tığ materyali ile kolaylıkla örülmekte olan bu ayakkabı modelleri örme babet olarak da bilinmektedir. Örgü ev ayakkabısı modelleri ya da örme babet tarzı ayakkabıları hem kendi evinizde hem bir misafirliğe gittiğinizde rahatlıkla giyebilirsiniz. Çantalarınıza da katlayarak kolaylıkla sığdırabileceğiniz bu ayakkabı modelleri, sıkı bir şekilde örülmelidir. Hafif ya da gevşek şekilde örülmekte olan ayakkabılar genellikle ayakta durmamaktadır. Bu nedenle eğer kendiniz örecekseniz mutlaka sıkı ve sert bir şekilde örmeniz gerekmektedir. Başkasına da ördürecekseniz ayak numaranızdan en az bir numara küçük örmesini rica edebilirsiniz.

Tam ayak numaranıza göre örülen örgü ev ayakkabısı modelleri ne yazık ki uzun süre dayanıklı olamamaktadır. Ancak ayak numaranızdan bir numara küçük örer ya da ördürürseniz çok daha uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu ayakkabı ya da babet modellerinin daha uzun ömürlü kullanılması için bazı ipuçları mevcuttur.

 • Plastik tığ ve kesinlikle parlak, simli, sert yapılı ve kıllı ipleri tercih etmelisiniz.
 • Ayakkabıların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olması için alt kısımlarında karton ya da keçe kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay giyilmekte ve yürünmektedir.
 • Ayakkabıları şık bir hale getirmek için üzerlerine fiyonk ya da çiçek desenleri kondurabilir ve bu desenlerin üzerlerine de taşlar yapıştırabilirsiniz.
 • Yalnızca bir renk değil birden fazla renk kullanarak da ayakkabıları elde edebilirsiniz.
 • Örgü Ev Ayakkabı Modellerini Nerelerde Kullanabiliriz?

  Bu tür ayakkabı modelleri genellikle çeyizler için hazırlanmaktadır. Ancak günlük yaşamda da rahatlıkla kullanıma uygundur. İster evinizde dolaşırken ister bir misafiriniz geldiğinde ya da sizler misafirliğe gittiğinizde, örgüden yapılmış ayakkabılarınızı şık bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece hem ayaklarınız üşümeyecek, hem şık bir ev ayakkabısına sahip olmuş olacak hem de tamamen el emeği bir parçayı üzerinizde taşıyor olacaksınız.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.