Kadın Moda

Örgü Bayan Çorap Modelleri

12.08.2015
4.536
Örgü Bayan Çorap Modelleri

Kış mevsiminde değiliz evet biliyorum ama yaz aylarını en sıcak günlerinde olduğumuzuda biliyorum birçoğumuz tatilde memlekette veya günü birlik olarak evlerimizden olabildiğince dışarıda olmaya çalışıyoruz. Bu mevsimde örgü olur mu? Diyenlerde olabilir ama gezinirken birde baktım çok güzel ve hoş kırmızı beyaz renkte yapılmış harika bir çorap modeli ve hemen bu yazıyı hazırlamak ve benim gibi el örgüsü ile kışa hazırlık yapmak veya kış mevsiminde örmek isteyenler için sıcacık modeller paylaşmak istedim. Renkleri süper modelleri tabi ki yapılış tekniklerini azda olsa tahmin edebilirsiniz. Elde örgü örmek zamanla kolaylaşır ve artık örgü tekniklerini aklınızda tutmaya başlarsanız ve örgü modelini tahmini olarak yapabilirsiniz. Bazı patik ve çorap modelleri için belli ölçüler bile var 35, no ayaklara kaç ilmek ile başlanır gibi bu işi ek gelir olarak yapan bayandan duymuştum bende her ayak ölçüsü için ilmek sayısı artırılıyor demişti ve kadın ezbere başlıyordu modeli çok şaşırmıştım işini severek yapmak bu olsa gerek. İlmek ile başlayan örgülerle yapılmış çorap modellerini renklerini genellikle koyu renklerle yapıldığını görebilirsiniz. Bot çorapları bile yapılmış bot içine alınan çorap yukarıda kış mevsiminde oldukça modern durduğunu da hatırlatayım.

Çorapları kimler yapmalı diye soranlarda olabilir. Benim yaşadığım bölgede sadece aralık, ocak şubat ayı çok ama çok soğuk oluyor onun dışındaki mevsimler bazı yörelere göre oldukça sıcak geçiyor. Doğuanadolu bölgesinde ve Karadeniz ikliminin bazı bölgelerinde yaşayanlar iç Anadolu bölgesindekiler daha kalın ipliklerle hazırlayabilirler. Soğuk illeri tam olarak sayamayacağım ama yaşadığınız bölgeyi siz daha kolay tahmin edebilirsiniz. Ayrıca soğuk geçirmemesi açısından elde örülmüş çoraplar daha etkili koruyor ev içinde daha çok tercih edeceğiniz çorapları açık renk yerine bende koyu renklerden yapılması gerektiğini düşünenlerdenim. Örgü çorap modelleri bayanların ayrıca çeyizinde yer alıyor bazı modellerden anlaşılacağı gibi dört şişi tekniği kullanılmış bunu en çok Karadeniz bölgesinde yaşayanlar tercih eder tığ ile örülmüş olan modeller genelde çeyizlik olarak yapılıyor hem daha zarif görünmesi sebebi ve ince ipliklerle yapılması en büyük sebep.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Şiş ile örülen çoraplar dikiş olacağı için dikişleri ince olarak yapmakta büyük fayda var. Şiş ile örülmüş çorapları dikiş makinesinde de dikebilirsiniz veya terciye götürün daha ince dikişli olduğundan ayağınızı rahatsız etmeyecektir. Soğuk günlerin kurtarıcısı olan örgü çorapları romatizması olan kişiler için kış mevsimi boyunca vazgeçilmez olan ürünlerden de oluyor ayrıca. Birçok modeli paylaştım umarım beğenirsiniz kadinmoda.com okuyucuları sizinde yaptığınız modeller varsa bize bizimle paylaşmak isterseniz mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.