Kışlık Bayan Abiye Elbise Modelleri

  • 25 Ekim 2014
  • Kışlık Bayan Abiye Elbise Modelleri için yorumlar kapalı
  • 7.978 kez görüntülendi.
Kışlık Bayan Abiye Elbise Modelleri

Kışa özel abiye gelinlik modellerinde farklılığı yansıtacak stillere ağırlık verilmiştir. Çünkü kış sezonlarında yazın elde edilen şıklığın esintisini devam ettirecek tasarımlar olması amaçlanmaktadır. Bu nedenlede abiye elbiselerinde de uzun modeller fazlaca seçilmiştir. Bu nedenlede uzun abiye elbiselerinde bazen yırtmaçlar kullanılmış bazende balık eteklerin zarafetide yansıtılması düşünülmüştür. Robalı stillerde ise etek kısımları genişçe yapılmasından dolayı dökümlü tarzdan oluşmasına dikkat edilmiştir. Bu yüzdende şifonlar ve tüller pileler ile zenginleştirilerek daha şık hale getirilmiştir. Modellerin üzeri ise straplez, askılar ve farklı kol kesimlerden oluşmaktadır. Dekolte şeklinde tarzları kataloğa dahil edilmesi amacı ile de hem sırt dekolteler hemde göğüs dekolteler şıklık ile buluşturularak son verilmiştir. Genellikle son moda olan sırt dekoltelerde sırt bölgesi kalın şeritler ile tamamlanmıştır. Ayrıca bu şeritlerin üzeri taşlar ile süslenmiştir. Balık eteklerde ise straplezler çokça kullanılmıştır. Ayrıca bu balık eteklerin güzellikler ile tamamlanması amacı ile de balık etek kısmına katlı ve fırfırlar ile zenginleştirilmiştir. Genç kızların tarzı haline gelen asimetrikten oluşan abiye elbiseleri kış trendlerinde yer alması içinde modele dahil edilmiştir. Mesela etek kısmı dar kesimli ve mini tarzında oluşmuştur. Üzerine ise uzunca şifonlar veya tüller ile tamamlanmıştır.

Bazı modellerde ise kullanılan kumaşlar tek şekilde dizayn edilmiştir. Özellikle dantel güpürleri bir çok farklı şekilde hazırlanmasından dolayı en özel danteller kullanılmaya çalışılmıştır. Bu özel dantellerin genellikle elbiselerin üzerinde yer alması ve abiyelerin ağır görünümler içerisinde bulunması amacı ile de kollara da ilave edilmiştir. Bayanların genel olarak dantellerden oluşan modellere ilgileri yoğun olmasından dolayı kesinlikle şıklığı elde edeceğiniz tarzlardan oluştuğunu fark edebileceksiniz. Bazen elbiselerin komple dantellerden oluştuğunu bazende sadece üzeri dantellerden oluşan tasarımlar şeklinde dizayn edilmiştir.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Zarif stilleri ise yaka kısmı boğazlı yapılan ve kolları kolsuz şekilde hazırlanan modeller oluşturmaktadır. Ayrıca dar kesimler ile hazırlanması sayesinde de kusursuzluğu sergilemesi kaçınılmaz olmuştur.  İşlemelerin kullanılması neticesinde de ışıltısı ve muhteşemliği yakalayan modelleri oluşturmuştur. Ayrıca sizlerin tarzını ve stilinizi daha net şekilde yansıtmasına oldukça kolaylık sağlayacaktır. Böylece hem genç kızlara hem de her hanıma eksiksiz şekilde hitap edecek en son trend modelleri bu kışlık abiye elbiselerin de daha ayrıcalıklı olarak tercih edebileceksiniz.