Kadın Moda

Kadınların Vazgeçilmezi Saten Abiyeler Gecelere Döndü.

Kadınların Vazgeçilmezi Saten Abiyeler Gecelere Döndü.

Son zamanların en çok tercih edilen abiye kumaşlarından saten gece elbiseleri davetlerde, balolarda, sevdiklerinizin önemli günlerinde (nişanlarında,düğünlerinde) ve benzeri ortamlarda tekrar eskisi gibi boy göstermeye başladı. Dönemin gösterişli ve abartılı saten elbise modelleri günümüzde sade ve şık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Yani farkı, eskinin abartılı taşlarıyla bezenmiş zaman zaman büzgülü, yırtmaçlı ve kolluk dediğimiz omuzların gösterişli olması adına yüksekte tutulması yerine bugün daha modern ve rahat bir görüntüye kavuşturulmuş saten elbiselerin olmasıdır. Peki bugün bizlere sunulan saten gece elbisesi modellerine örnek verecek olursak neler verebiliriz? İşte sizler için seçtiğimiz rahat, şık, gösterişli, modern kadının moda anlayışına uyarlanan saten gece elbise örnekleri: Aslında isteğe bağlı olarak her elbise modelinde olduğu gibi saten elbiselerinde kısa ve uzun modellerinin mevcut olduğunu biliyoruz. Fakat genellikle bayanların tercihini uzun saten elbiselerden yapmalarını tavsiye ederim. Nedenine gelince, uzun saten gece elbiseleri bayanların endamını ve şıklığını daha bir göz alıcı şekilde ortaya koyar. Biz kadınlara rahat hareket imkanı sağlar.

Saten bütün kadınların bildiği üzere üzerinizden kolayca kayabilecek bir kayganlığa sahiptir. Yapısı nedeniyle hareket özgürlüğünüzü kısıtlayabilecek kısa saten elbiselerden hele de boyunuz uzunsa uzak durmanızı tavsiye ederim. Fakat ben minyon yapıya sahibim diyorsanız kısa saten elbiseler buradaki bahsettiğim durumun aksine size daha çok uyacaktır. Üstelik sizin normalden uzun görünmenizi sağlarken yapınız gereği uzun boylu bayanlara nazaran bu elbiseler size rahatça hareket özgürlüğü sağlar. Bazı renkler vardır ki satenlerde ve diğer kumaşlarda yerine ve zamanına göre doğru tercih edilmesi gerekir. Mesela bir iş yemeğine katılıcaksınız, tamamen kırmızı bir elbise kesinlikle seçmeyin derim. Çünkü kırmızı bulunduğunuz ortama göre fazla canlı olacak ve ortamın ciddiyetine gölge düşürecektir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız daha ciddi ve ağır renkler seçmenizi tavsiye ederim. Nedir bu renkler: siyah, lacivert, mürdüm, gri ve benzeri.

Sizin için özel bir gün ise nişan, düğün, mezuniyet balosu, evlilik yıldönümü gibi her kadının zevki değişsede sadeliğin ve gösterişin birleştiği renkler değişmez: kırık beyaz, turkuvaz, toz pembe, kırmızı, açık yeşil, altın sarısı gibi masumiyetide simgeleyen renkleri seçebilirsiniz. Unutmayalım ki renkler satene anlam katarken sizin seçiminiz doğrultusunda doğru yerde doğru zamanda taşıyacağınız kıyafet hem sizin zevkinizi hem de kişiliğinizi gözler önüne serecektir. Kısacası özetlemek gerekirse saten gece elbiseleri dikkat ve özen isteyen seçimler sonucunda taşınabilir. Biz kadınların genellikle kıyafetlerimizin seçiminde ayrı bir özen gösterdiğimizi göz önünde bulundurursak geriye sadece doğru rengi doğru yerde taşımak kalıyor. Son bir hatırlatma yapmak istiyorum, saten sadece kadınsılığı öne çıkarmaz aynı zamanda rengine ve yerine göre doğru tercih edilirse kişinin ağırlığını bulunduğu ortama koymasını sağlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.