Kadın Moda

Kabe’de Vinç Devrilmesi Sonucu Yaralanan Ve Hayatını Kaybeden Türk Hacı Adayı İsimleri

Kabe’de Vinç Devrilmesi Sonucu Yaralanan Ve Hayatını Kaybeden Türk Hacı Adayı İsimleri

Kabe’de yaşanan doğa olayının ardından yaşanan vinç devrilmesi sonucu büyük bir olasılıkla hava şartlarından kaynaklandığını belirten yetkililer daha net sonucun ilelerleyen zamanlarda ortaya çıkacağını açıkladı. Türk hacı adaylarından ölen sayısı 2 olurken yaralı sayısı 19 olarak diyanet işleri başkanlığından açıklama yapıldı. Birçok kişi eli yüreğinden ailelesinden haber beklerken Mekke tüm canlı yayın kanallarını kapattı. Yaralı Türk hacıları durumunun iyi olması sevindirirken ölenlere Allahtan rahmet diliyoruz. Oluşan vinç kazasından geriye kalan bilanço ise ölü sayısı 107 olarak bildirilirken, yaralı sayısı 238 olarak kayıtlarda yerini alıyor. Kabe’de hayatını kaybeden tüm hacı adaylarına Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kabe’de yaşanan vinç devrimmesi sonucu Türk hacı adaylarının isim listesi sıralaması: Abdülgazi Savaş, Abdullah Üresin, Cennet Kavas, Feride Karaağaçlı, Safiye Yıldız, Mehmet Türkmen, Hasan Apaydın, Mustaffa Boz, Hasan Yoldaş, Habib Barlalı, Hüssam Vahid, Nurettin Günaydın, İrfan Okullu, İsa Saral, Mehmet Ali Ünal, Yusuf Emsal, Refiye Üret, Zeki Eldem.
Ölen Hacı adayları isimleri: Abdulkadir Gökmen, memleket İstanbul, Erol Karaağaçlı memleket Trabzon, olarak bilgi verildi.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.

Hacılar tavaf anındayken yaşanan olaydan sonra bir çok kanal canlı yayın bağlantısı yaptı işte yapılan açıklama.

Vinç anı düşmesi cep telefonu ile an ve an kaydeliyor ve yaşanan panik ve endişeli hacılar tekbirlerle ve tevhidler getiriyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.