Kadın Moda

Iğdır Ve Dağlıca’da Şehit Olanların İsimleri

Iğdır Ve Dağlıca’da Şehit Olanların İsimleri

Dağlıca acısının ardından yapılan hain pusu 14 polisimizi daha şehit etti. Yapılan saldırısı sonucu şehit olanların isimleri açıklandı. Şehitleri ölmez vatan bölünmez sloganı ile halk sokaklarda yürüyüşlerle teröre lanet okudu. Şehitlerimiz için yapılan cenaze törenleri ise yürekleri burktu. Birçok ilde yapılan eylemler bir çok siyasi parti binasına ve hürriyet gazete binasına hasara neden oldu. Iğdır’da şehit olan polislerimizin isimleri ve memleketleri ise şöyle sıralanıyor. Baş komiser Mehmet parlak memleket Kahramanmaraş. Başkomiser Yusuf Yelkenci, memleket-Zonguldak. Polis memurları Fehmi Şahin, Memleket Aydın-Nazilli. Ali Koç memleket Ankara. Haluk Varlı memleket Van. Burak Zor memleket Gümüşhane. Yalçın Talık memleket Osmaniye. Yaşar Doğan Cay memleket Bolu. Hasan Esen memleket Denizli. İbrahim Derin Dere memleket Adana. Adem Can Kurtaran ve Bekir Serhat Kaya memleket Yozgat.
Hakkari dağlıca bölgesinde hain pusu da şehit edilen 16 kahraman Mehmetçiğimizin ruhları şad olsun.Dağlıca pkk’yı temizlemek için operasyona çıkan dağlıca taburunda görevli askerleri taşıyan kobra adı verilen zırhlı araçların geçişi sırasında pkk tarafından uzaktan kumanda ile patlatılan el yapımı bombanın patlatılması sonucu şehit olan askerlerimize baş sağlığı dilerken öncelikle vatan saolsun sonrasında tüm ailelere sabır diliyorum. Dağlıca’da şehit simleri ve memleketleri. Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan memleket Erzurum. Piyade çavuş Tolga Artug memleket Iğdır. Muhabere Uzmanı Onbaşı Özgür Yatakdere memleket Manisa-Salihli. Piyade Er Adnan Ergen memleket Muğla-Sevdikemer. Piyade Er Uğur Yıldız memleket Tokat-Erbaa. Piyade Er Resul Coşkun memleket Konya-Kadınhanlı. Piyade er Cihan Aksarı memleket Düzce. Piyade Onbaşı Fatih Duru memleket Çanakkale Ezine. Piyade uzman çavuş Tayfur Hançer memleket Ardahan-göle. Topçu uzaman çavuş Tuğrul Köseoğlu memleket Konya-Ereğli. Payede Er Muhammet Öksüz memleket Konya-Karatay. Astsubay kıdemli çavuş Cemre Salih Gözen memleket Mersin-tarsuz. Bakım üst çavuş Okan Taşan memleket Erzurum-Şenkaya. Bakım uzman çavuş Harun Saltalı memleket Kahramanmaraş-andırın. Bakım astsubay çavuş Deniz Göçkün memleket Balıkesir-kalesi. Bakım astsubay Mustafa Özdemir memleket Bilecik-bozüyök. Evin tek çocuğu olanda bebesi olanlarda annesi hacda olanlar payaşımda bende şehit olmak istiyorum diyen son paylaşımı olanlarda hangisi için hangi söz dindirin bu acıyı onun tarifi yok işte şehitlerin arkasında bıraktıklarının yankısı.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.


Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.

Cem öğretir’den haberi sunması ve ağlaması içten oluşu ile sosyal paylaşımı ile rekora koştu izlerken bile ağlamamak mümkün değil acıyı hissedenler nerede olurlarsa olsunlar insan olmak başka bir şey.
Tüm yurdu saran acı matem sonrası halk sokakta şehitler ölmez vatan bölünmez sloğanı ile ayakta durduğunu bir daha gösterdi istiklal marşı, tekbirlerle bütünlük sloğanları tüm yurdu sardı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.