Kadın Moda

Evde Kullanılmayan Eşyaları Değerlendirelim

24.08.2017
4.331
Evde Kullanılmayan Eşyaları Değerlendirelim

Hepimizin ortak sorunlarından birini evde kullanılmayan eşyalar olduğuna eminim. Ne yapacağımızı veya nereye koyacağımızı bilemeyiz, atmaya satmaya da kıyamayız. Çoğu zaman bu eşyalarla ilgili alternatif üretmeyiz. Şansımız varsa yıllar sonra moda olur da kullanabiliriz. Bazen bu şans süreci çok uzayıp otuz kırk yılları bulabiliyor ne yazık ki. Hepimizin kullandığı şu cümleleri duyar gibiyim Benim teyzemin vardı aynısından? Benim anneannemde vardı bu takıdan. Vesaire vesaire… Gelin bugün bu bekleme rotasyonunu hızla geçelim ve elimizdekilerle pratik olarak neler yapabiliriz bakalım.
1. Plastik Şişeden Kumbara Yapımı: İnanılmaz patrik bir uygulamanın tüyolarını burada bulacaksınız. Bu uygulama için plastik şişe, fermuar ve yapıştırıcı yeterli olacaktır. Hepimizin evinde olan plastik şişelerden bahsediyorum. Plastik şişeyi ortadan ikiye düzgünce kestikten sonra ona uygun boyutta aldığınız fermuarı ortasından içine doğru gelecek şekilde yapıştırın. Plastik şişenin diğer yarısını fermuarın açma kapama kısmı tam ortaya gelecek şekilde üstüne yapıştırın. İşte bu kadar basit. Hazine kutunuz hazır. Fotoğraflardan bu uygulamayı daha iyi anlayabilirsiniz.

2. Kazaktan Çanta Yapımı: Bu yöntemle evde kullanmadığınız kazaklarınızı rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Aslında uygulaması basitte olsa biraz el işçiliği gerektiriyor. Gerçi ortaya çıkan sonuç için inanın buna değer. Öncelikle kazağınızdan istediğiniz boyutta bir diktörgen parçayı (düşündüğünüz çanta büyüklüğüne bağlı olarak) kesiyorsunuz. Sonra dış tarafını kullanabilmek için iç tarafından koruyucu amaçlı bir astarla çantanızı dikip birleştirerek çantanızın temel iskeletini oluşturuyorsunuz. Daha sonra sizin için uygun olan çanta sapının istediğiniz şekilde dikebilirsiniz. İsterseniz ortadan, isterseniz yan taraftan. Bu işlemler bittikten sonra çantanıza uygun güzel bir asıl iç astar seçmeye sıra geliyor. Bu sizin zevkinize kalmış. Çünkü bu astar görünecek ve çantanızı daha da güzelleştirecek. Görsellerimize bakarak bu çalışmayı çok daha kolay yapabilirsiniz.

Şık Flash Bellek Kutusu: Siz de sıkıcı flash bellek kutularından bıkanlardan mısınız ya da özel evraklarınızı saklamak için değişik flash bellek arayanlardan mı? Hangi grupta olduğunuzu bilemem fakat bunlardan biri sizin için geçerliyse hemen bu şık flash bellek kutusunu yapmaya koyulun derim. Ne mi lazım? Bir adet ruj ve 1 adet flash bellek. Hadi başlayalım. İlk işimiz katı ruj kutumuzun içindeki ruju boşaltmak. Ruj kutusunun içini çay kaşığı veya küçük bir spatula ile boşaltabilirsiniz. Daha sonra içini iyice yıkayıp kurulamayı unutmayın. Son olarak da flash belleğinizi kutunuza yerleştirin. Gizli flash belleğiniz hazır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.