Kadın Moda

Bigudi Ve Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

11.08.2015
1.674
Bigudi Ve Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

Saçları bukle ve dağınık topuz yapmak için evde kolayca şekillendirmek isteyenler bunun için işlemi yaptıktan sonra akşam veya gece için diğer hazırlıklarınız yaparken aynı anda saçlarınız şekil almasını isteyenlere faydalı olacak birkaç video. Saçlara uygulanan en eski yöntemlerden bir tanesidir bigudi ile şekil vermek peki birçoğumuzun heves ederek aldığımız ve takmak için birkaç demeden sonra kaldırıp bir köşede saklayanlardansanız sizde artık onları gün ışığına çıkarma zamanı gelmiş demektir. Bigudi takmak için aslında tek bir yöntem var ama işinde uzman olanların anlatımını daha çok beğeneceksiniz ve uyguladığınızda en iyi sonucu alabilirsiniz. Bigudinin sarılış tekniği ve daha etkili nasıl kalır ve uzun süre bozulmadan kalması için ne yapılmalı diyorsanız tüm sorularınızın cevabı için yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Gün içinde saçlarınızı dalgalı olarak kullanmak için sarmak istiyorsanız saçlarınızı işte yapmanız ve izlemeniz gereken adımlar. Saçlarınızın mutlaka temiz olması ve nemli iken sarmanız gerekiyor saçlarınıza sıkacağınız köpük veya jöle ile sabit kalmasını daha etkili olması için öncesinde kullanmalısınız. Saçlarınıza önden başlayarak içe doğru sardığınız bigudileri tel toka veya penslerle tutturalım tüm saçımıza uygulayalım iki kişi olmanızda büyük yarar var arka tarafları tam anlamıyla sarmanıza yardımcı olacaktır. İki saat kaldıktan sonra pensleri çıkarın çıkarmadan önce vakti olmayanlar ısı ile kurutabilirler ama vakti olanlar beklemeleri saçlarını yıpratmamak adına daha doğru olacaktır.

Saçlarınıza sabitleyici sprey sıktıktan sonra bigudileri iç taraftan dikkatlice çekin ve parmaklarınızla buklelere ayarın daha seyrek bukle istiyorsanız fırçada tercih edebilirsiniz uygun makyaj ile güne hazırsınız bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Bigudulerinizi sarma işlemini en doğru şekilde yapacağınız yöntemlerden bir tanesi size arkadaşınız veya aile içindeki birisi yardımcı olursa daha etkili bir sarma işlemi olacaktır saçlarınızı sarmak ancak bu kadar açıklayıcı anlatılabilirdi.


Saçlarınıza tek başına sarmak zorunda kaldıysanız işte kolayca tekniği anlatılmış bir video saçlarınızı saracağınız kiktarda alıp diğerlerini maşa ile toplarsanız daha hızlı ve düzgün sarabilirsiniz. Kısaca uygulaması anlatılmış olan video evde kendiniz sarma ve sonrasında neler yapılması gerektiğini anlatıyor bakımlı ve dalgalı saç severler değişik yöntemlerle yine buluşmak üzere moda ile kalın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.