Balondan Şık Ev Dekorasyonu

Reklamlar
Balondan Şık Ev Dekorasyonu

Evim, evim güzel evim, en güzeli benim evim! Tatilden döndüğümüzde, birkaç gün arkadaşımızda kaldığımızda, tüm günü dışarıda geçirdiğimizde hissettiğimiz duygunun kelimelerde anlam bulmuş halidir bu cümle. Çünkü artık kendi özgürlük alanımıza girmişizdir ve huzurluyuzdur. ‘’Bu huzuru yaşam alanınızdaki tasarımlar, görseller, eşyaların yerleşimi vb. birçok şey etkiliyor.’’ şeklinde bir iddiada bulunsam ne dersiniz acaba? Ayrıca bulunduğunuz ortamı daha güzel ve huzurlu kılmak sizin elinizde ve bunlar için para da bahane değil desem… Haydi, bugün ilk adımı atıp evimize küçük dokunuşlarda bulunalım. Etrafımızı biraz güzelleştirelim. Bugün evimizi balonlardan yapılabilen dekoratif ürünlerle güzelleştireceğiz. İlk dokunuşumuz basit renkli bir dekorasyon tabağı. Ne kadar kolay yaptığınıza inanamayacaksınız.
Malzemeler Balon, tutkal, 2 paket konfeti, geniş ağızlı bir cam kâse (balonu şişirince içine oturtabileceğimiz) ve yapıştırırken kullanacağımız kare bir sünger Uygulama Balonumuzu şişirerek işe başlıyoruz. Daha sonra cam kâsemize şişen balonumuzu yerleştiriyoruz. Süngerle tutkalı sürdükten sonra konfetileri balonun üstüne elimizle yavaşça döküyoruz. Balonun yarısından fazla olacak şekilde konfetileri dökmemiz lazım. Konfetilerin dökülmemesi için tekrar üzerinden tutkalla geçmeniz gerekebilir. Yeterince sıklıkta konfetiyle doldurduktan sonra balonumuzu patlatıyoruz ve oluşan tabağımızın etrafını makasla düzelterek son şeklimizi veriyoruz. İşte rengârenk dekorasyon tabağımız kullanıma hazır. Resimlerde uygulamayı daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Sıra geldi ikinci dokunuşumuza: Bu yöntemle dekoratif bir top veya avize yapabilirsiniz. Fakat bundan önce her zaman lazım olabilecek ev yapımı tutkal tarifini vermek istiyorum sizlere. Sırasıyla 4 kaşık un, 4 kaşık nişasta, 2 kaşık sirke, 1 su bardağı su ve 2 kaşık şekeri karıştırdığınızda ev yapımı tutkalınız hazır oluyor. Sonuçta her evde bulunan şeyler, neden gidip hazır alasınız ki! Malzemeler Avize: Balon, ip, tutkal, sprey boya, makas, inciye benzer beyaz boncuklar.

Uygulama Bu uygulama için isterseniz tarifiniz verdiğimiz evde hazırlanan tutkalı Öncelikle tutkalımızı ipleri içine rahatça koyabileceğimiz bir tencerede hazırlıyoruz. Daha sonra balonumuzu şişiriyoruz. Şişirdiğimiz balonumuzu tutkala batırdığımız iple sarıyoruz. Burada sararken ilk yapacağımız şey balonu şişirdikten sonra düğüm attığımız ucuna ipi düğümleyerek başlamamız. Ardından balonun etrafına iple çeviriyoruz. Balonu tamamen çevirdikten sonra bir yere asıp kurumaya bırakıyoruz. İstediğiniz renge veya renklere boyayabilirsiniz. Alt kısmını kesip beyaz boncukları yapıştırarak diziyoruz. En üstten lambanızın geçeceği kadar yeri kestikten sonra avizeniz hazır oluyor. Ayrıntılarına görsellerden bakabilirsiniz. Daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Reklamlar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ